11 Zaman Yönetimi Skyrocket Verimliliğini Kesiyor

Süper temizlik.com.tr| Blog - 11 Zaman Yönetimi Skyrocket Verimliliğini Kesiyor

11 Zaman Yönetimi Skyrocket Verimliliğini Kesiyor
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Bazı insanların üretkenlik seviyelerinin çatıdan nasıl geçtiğini, diğerlerinin iyi bir tekmeleme ihtiyacı duyduğunu hiç farkettin mi?

Daha da kötüsü, çok yıllık işlerini bilen ancak gerçekte inanılmaz derecede verimsiz olan ve çok az başarı elde edenler. Vaktinizi etkin bir şekilde yönetmek, hiç zaman kaybetmeden çalışacağınız noktaya kadar geliştirilebilecek ve geliştirilebilecek bir şeydir.

İşte başlamanız için 11 ipucu.

1. Yapılacaklar Listesi Oluşturma

Çok sayıda göreviniz varsa yapılacaklar listesi düşüncelerinizi düzenlemek için harika bir yoldur. Tamamlanan işleri tek tek kesmek son derece tatmin edici ve eğer tarzınız buysa mükemmel çevrimiçi sürümleri de var.

2. Yeniden değerlendirin ve Önceliklendirin

Yapılacaklar listesi yalnızca görevleri en düşük önceliğe göre öncelik sırasına göre koyarsanız çalışır. İlk önce en kolay işleri yapmak istemek cazip gelebilir, ancak bu çok önemli bir şeyi bitirmek anlamına gelmiyorsa, bu aslında kaygı düzeylerini yükseltip motivasyonu azaltabilir.

3. Erteleme Durdur

Son on beş gün boyunca yapmak istediğin görevi bırakmayı bırak ve şimdi yap! Brian Tracy'nin sözleriyle, “ O kurbağayı ye! ”. Hayır, aslında kahvaltı için buzlu bir amfibi yemenizi istemiyor, ama günün geri kalanında pozitif momentumu devam ettirmek için ilk önce en kaba iş (kurbağanız) ile mücadele etmelisiniz.

4. Zamanını Planla

O eski, “Plan yapmamak, plan yapmamak” mı? Etkili zaman yönetimi söz konusu olduğunda çok doğru. Değerli zamanınızı, zamanınızı nasıl geçireceğinizi planlayarak planlamak sezgisel görünebilir ama gerçekten işe yarıyor.

5. Çoklu Görevden Kaçının

Aynı anda birkaç şeyi denemenin görev listenizde ilerlemenin kesin bir yolu olduğunu düşünebilirsiniz. Aslında, çoklu görevler sizi farklı yönlere çekebilir ve odaklanmamanızı engelleyebilir. Muhtemelen çok fazla iş başlatacak, ancak varsa çok az bitirecek olmanız muhtemeldir.

6. Oluklarını Bul

Hepimiz elimizden gelenin en iyisini yaptığımız zaman o zaman var. Sizin için bu sabah kahvenizin ardından, öğleden sonra veya saat 2'de olabilir. Ne zaman olursa olsun, en yüksek üretkenlik süreleriniz boyunca mümkün olduğunca çok şey yapın ve bölgede hissetmediğiniz zaman daha az stres yapın.

7. Dikkat dağıtıcı şeyleri yapın

Zor olduğunu biliyorum, ancak cep telefonunuzu kapatmak, e-postalara cevap vermemek ve sosyal medyayı bir süre engellememek - yarım saat bile olsa - verimliliğiniz için harikalar yaratacaktır. Sadece görmek zorunda olduğunuz son kedi memesini kontrol etmeden ne kadar şey yapabileceğinizi görünce şaşıracaksınız.

8. Özel Bir Çalışma Alanına Sahip Olun

Ayrı bir ofise ya da bir çalışma köşesine sahip olsanız da, yalnızca iş için kullanabileceğiniz bir alan sizi doğru zihniyete sokmanıza yardımcı olabilir. Seçtiğiniz her yerde dağınıklık olmadığından ve olumlu bir çalışma ortamı sağladığından emin olun.

9. Ayağa kalk

Her zamankinden daha fazla zaman harcıyoruz. Masamızda, televizyon izliyor, araba kullanıyor. Çözüm? Ayakta. Bir stand-up masası kullanılması veya toplantılar sırasında ayakta zaman alıcı ve ortadan kaldırmak ve aşağı almak için zorlayabilir  . Uzun süre ayakta durmak çok zorsa, ayakta durarak sırayla oturmayı deneyin.

10. Biraz Dinlen

Yeterli aksama süresi, yoğun bir programın yönetilmesinin anahtarıdır. Yeterli uykunun ruh halinizi olumsuz yönde etkilemesi ve uygun kararlar vermesi - iş yükü artmaya devam ederse kötü haberler olabilir. Birçok insan aklı temizlemek ve pilleri şarj etmek için düzenli meditasyon yaparak yemin eder.

 

11. Başkalarına Güven

Projelerin başarısı konusunda ciddi iseniz, “bırakma” ve görevleri devretme yetisine sahip olmak, kucaklamanız gereken bir şeydir.

Çevrenizdeki insanların bilgi ve yeteneklerinden yararlanın ve takım moralini yükseltin, hesap verilebilirliği artırın ve sonuçları görmeye başlayın.

Dolayısıyla, verimliliğinizi bir ya da iki seviyeye çıkarmaya hazırsanız, daha akıllıca çalışmayı ve size sunulan kaynakları kullanmayı öğrenmelisiniz. Ne için bekliyorsun? Devam et.

SÜPER TEMİZLİK