20 Dakikada Kolayca Temizleyebileceğiniz 3 Alan

Süpertemizlik.com.tr| Blog - 20 Dakikada Kolayca Temizleyebileceğiniz 3 Alan

20 Dakikada Kolayca Temizleyebileceğiniz 3 Alan
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında, evinizde esaslı bir temizlik yapma ihtiyacı hissediyor, ancak nereden başlayacağınızı bilemiyor musunuz? Ya da böyle bir temizlik yapmaya nedense bir türlü vakit bulamıyorsunuz… Eğer temizlik yapma fikri her aklınıza geldiğinde boğulacakmış gibi oluyorsanız, bunun nedeni evinizde zaman içinde birikmiş, ancak hiç kullanmadığınız eşyalar ve ürünler olabilir. İşte bunlardan kurtulmak, hem evinizi, hem de ruhunuzu arındırmak için harika bir yöntem…

 

Evinizde Kolayca Temizleyebileceğiniz 3 Alan

Kullanılmayan, unutulmuş ürünler evinizin özellikle belirli yerlerinde daha çok bulunur. İşin iyi yanı ise bu yerlerin temizliğinin düşündüğünüzden çok daha kolay ve hızlı olması. Çoğu evde bu tür kolayca temizleyebileceğiniz 3 alan var. Tek yapmanız gereken iki büyük çöp torbası almak ve bozulmuş, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri bir torbaya, sağlam, kullanılabilir durumdakileri de ikinci torbaya doldurmak. İşiniz bittiğinde ilk torbayı çöpe atıp, ikincinin içindekileri de ihtiyaç sahiplerine bağışlayabilirsiniz. En fazla 20 dakikanızı alacak böyle bir temizlik sizi evinizdeki o boğucu kalabalık hissinden kurtaracak. Peki, evinizdeki bu kolayca temizleyebileceğiniz 3 alan hangileri, gelin beraber bakalım…

 

Buzdolabı

Buzdolabı, her ne kadar yiyeceklerin tazeliğini uzun süre korumak için harika bir icat olsa da sık tüketilmeyen gıdalar buzdolabında unutulup bozulmaya terk edilebiliyor. Bu tür gıda maddelerinin başında ketçap, mayonez, hardal gibi soslar ve baharatlar geliyor. Buzdolabınızda sakladığınız sosların ve baharatların son tüketim tarihini mutlaka kontrol edin.

Tarihi geçenleri çöpe atın. Uzun süredir buzdolabında duran, tüketmediğiniz, hatta ne zaman aldığınızı ya da hazırladığınızı hatırlamadığınız yiyecekler de büyük ihtimalle bozulmuştur. Bunları da atın. Fazlalık olarak bulunması için alıp hiç açmadığınız ya da bir kere deneyip beğenmediğiniz ürünlerin son kullanma tarihi henüz geçmemişse bunları ihtiyacı olanlara verebilirsiniz.

 

Derin Dondurucu

Evinizde bir derin dondurucu varsa ya da buzdolabınızın buzluğunu derin dondurucu olarak kullanıyorsanız, burada da büyük ihtimalle çoktan unutulup gitmiş yiyecekler vardır. Dondurucunuzdaki bozulmuş gıdaları çöpe atarak işe başlayın. Uzun süredir buzlukta duran eski yiyecekleri şimdiye kadar yemediyseniz, büyük ihtimalle bundan sonra da aramayacaksınız. Yine fazladan bulunması için alıp kullanmadığınız ürünleri çevrenizdekilere dağıtabilirsiniz. Gıda maddeleri dışında, dondurucularda bulunan buz küpleri, dondurma kalıpları gibi malzemeleri de eğer kullanmıyorsanız yer kaplamaması için çıkarabilirsiniz.

 

Kiler

Buzdolabınızı ve derin dondurucunuzu temizledikten sonra sırada kileriniz var. Kiler de sık kullanılmayan yiyeceklerin kolayca unutulabildiği yerlerden biri. Yine burada sakladığınız sosların ve baharatların son kullanma tarihlerini kontrol edin, tarihi geçenleri diğer bozulmuş gıdalarla birlikte çöpe atın. Açılmamış konserve kutularını, fazlalık olarak sakladıklarınızı, bir kere deneyip beğenmediğiniz ürünleri de eğer son kullanma tarihleri geçmemişse yiyecek bağışı kabul eden yerlere bağışlayabilirsiniz.

Süper Temizlik Apartman Temizliği
Süper Temizlik Cam Temizliği
Süper Temizlik Ev Temizliği
Süper Temizlik Haşere İlaçlama
Süper Temizlik Halı Yıkama
Süper Temizlik İnşaat Sonrası Temizlik
Süper Temizlik Koltuk Yıkama
Süper Temizlik Kuru Temizleme
Süper Temizlik Ofis Temizliği
Süper Temizlik Ütü Hizmeti (Ütücü)
Süper Temizlik Dış Cephe Cam Temizliği
Süper Temizlik Gündelikçi, Yardımcı Bayan
Süper Temizlik Hastane Poliklinik Temizliği
Süper Temizlik Okul Dershane Temizliği
Süper Temizlik İş Yeri Temizliği
Süper Temizlik Yurt Temizliği
Süper Temizlik Avm Temizliği
Süper Temizlik Fabrika Temizliği
Süper Temizlik Endüstriyel Temizlik
Süper Temizlik Villa Temizliği
Süper Temizlik Temizlik Hizmetleri

SÜPER TEMİZLİK