3 Haziran - Çocuk Morbid Obeziteye Karşı Farkındalık Günü

Süper temizlik.com.tr| Blog - 3 Haziran - Çocuk Morbid Obeziteye Karşı Farkındalık Günü

3 Haziran - Çocuk Morbid Obeziteye Karşı Farkındalık Günü
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

21. yüzyılın en büyük zorluklarından biri, morbid çocuklukta obezite ile mücadele, şekerler ve yağlar açısından zengin diyet, genetik yönler ve sedanter yaşam tarzı gibi çeşitli faktörlerin neden olduğu bir hastalıktır.

Bu tarih, nüfusu dünya çapındaki binlerce çocuğu etkileyen bu hastalık ile mücadele için gereken özenden haberdar etmek için oluşturulmuştur.

Ve bu hastalığın en büyük tedavisi, dengeli beslenmeyi fiziksel aktiviteye bağlayan önlemedir. Ayrıca, tüm öğünlerin televizyon, cep telefonları gibi bir çocuğun müdahalesini yapmadan, çocuğun ne kadar yemek yediğini fark etmemesini, aşırı yemek yemeyi ve uygun bir çiğnemeyi yapmamasını sağlayan yiyecekler tavsiye edilir.

Ve obezitenin sonucu, diğer kardiyovasküler hastalıklar arasında kolesterol, yüksek trigliseritler, tip 2 diyabet, yüksek tansiyon gibi çeşitli hastalıkların gelişmesidir. Ayrıca yetişkinlikte fazla kilolu olma şansını arttırır.

Bu şişmanlığın çocuğu bir tecrit durumuna getirebileceğinden ve kısır bir yalnızlık ve kendini imha döngüsüne götürebileceğinden bahsetmiyorum bile.

Çocuklarımıza daha yakından bakalım ...

 

Kaynak: clinicaibta.com.br