Bebek Yağının Faydaları Nelerdir?

Süper temizlik.com.tr| Blog - Bebek Yağının Faydaları Nelerdir?

Bebek Yağının Faydaları Nelerdir?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Bebek Yağının Faydaları Nelerdir?

Cilt dostu olan bebek yağı, bebeklerle birlikte birçok yetişkin tarafından da tercih edilen mucizevi bir yağdır. Bu yağın kullanımı sonrasında ciltteki nem oranı ve yumuşaklık gün geçtikçe artar.

Bebek yağı nedir ve nasıl kullanılır?

Bebek Yağı Nedir diye soracak olursanız şu şekilde cevaplayabiliriz. Uzun zamandır özellikle de bebeklerin cildini koruyan ve annelerin popüler bir bakım ürünü olarak tercih ettiği bir üründür. Hem kozmetik reyonlarında hem de annelerin çantalarında yer alır. Bebek yağının içerisindeki maddelerde parafin ve vazelin gibi mineralli maddeler vardır. Herhangi bir koku ve tat içermeyen bu mineraller uzman dermatologlar tarafından incelenmiştir ve onay yetkisi bulunmaktadır.

 

Bebek yağının faydaları

Kullanım alanını en çok bebeklerin oluşturduğu için bu adı alan bebek Yağı faydalarına değinecek olursak, bebeğin banyo sonrası cildini nemlendirerek kurumasını önler, cildindeki pullanma ve kızarıklıkları giderir. Bu yağla yapılan masaj, bebeğin vücudundaki kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur ve banyo sonrasında bebek rahatlamış olur. Bu şekilde de rahat bir uyku çekebilir, şeklinde sıralayabiliriz.

Bunların yanı sıra bebek yağının diğer alanlara yönelik sağladıkları faydalardan da bahsedilebilir, öyle ki hamilelikte bebek yağı göbeğe sürülürse cildin gerilmesi önlenir, saç uçlarına sürülürse kırıkları onarır, ayak topuğu gibi alanlara sürüldüğünde ölü derinin yumuşatılarak atılmasını sağlar.

Yetişkinler için cilt bakımı konusunda değerlendirilir, cilde bulaşmış boyaları çıkarmak için kullanılır, makyaj temizleme konusunda güzel sonuçlar verir, cilde yapışmış yara bandı bebek yağı sürülerek kolayca çıkarılabilir, saça yapışan sakızı çıkarmak için de bebek yağı kullanılır ve bunun yanı sıra birbirine geçmiş aksesuarları ayırmak için de büyük bir kurtarıcıdır.

Bebek yağı ile saç bakımınızı yapın

Saçlarınızda kırılmalar mı var? Saçlarınızın kuru olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ya da bu sorunları yaşamamak için saç tipinize uygun bir ürün mü arıyorsunuz? O halde saç tipiniz ne olursa olsun nemli saçlarınızın uçlarına bebek yağını masaj yaparak yedirin. Bu şekilde 30 dakika bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. 1 hafta boyunca her gün bu bakımı yaparsanız saç uçlarındaki kırıkların onarıldığını göreceksiniz.

Bebek yağı saçlarınızı besler, hacimlendirir, saçlarınıza sağlıklı bir görünüm verir. Ayrıca yaz günlerinde kuruyan ve kış günlerinde hava almayan saçların nem dengesini korumaya da yardımcıdır.

Öneri: Bebek yağını saç şekillendirmeden önce kuru saçınızı hafifçe nemlendirip uygularsanız, saçınızda elektriklenmeler olmaz.

SÜPER TEMİZLİK