Cam Silmenin Püf Noktaları

Süpertemizlik.com.tr| Blog - Cam Silmenin Püf Noktaları

Cam Silmenin Püf Noktaları
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Cam Silmenin Püf Noktaları

Cam Nasıl Silinir?

Süper Temizlik cam silmenin püf noktalarını ve inceliklerini sizlerle paylaştık.


Camları yukarıdan başlayıp aşağıya doğru silmelisiniz. Böylelikle temizlediğiniz yerlerin su damlalarıyla yeniden kirlenmesini engellersiniz.


Cam silerken dışarısını enine, içini boyuna ( ya da tam tersi) hareketlerle silin. Böylece izlerin nerede kaldığını daha kolay görürsünüz.

Ulaşılamayan Camlar Nasıl silinir?

Bazıları ulaşamadığı camları silerken canını tehlikeye atar. Pencere pervazına tırmanıp aşağı sarkar. Bu çok tehlikeli bir yöntemdir. Büyük camlar için uzun saplı bir cam sileceği ya da bezi dolayacak bir sopa edinin. Fazla iz kalmadan camlarınız tertemiz olur. Mükemmel cam temizliğine kavuşayım derken canınızdan olmayın.
Camlarınızın pırıl pırıl olması için cam silme sıvılarından yararlanın.

Cam silme sıvısını ahşapların üstüne damlatmayın. Bu tip deterjanlar ahşaba zarar verebilir. ayrıca özellikle yağlı boya ve badanadan sıçrayaan izleri temizlemek için camlarınıza asla bulaşık teli sürmeyin, çizilebilir.

 

Cam Silme İpucu: Haftanın en güneşli gününde cam silmeye kalkışmayın. Hem leke ve izlerin görünmesine neden olur hem de güneşte dinlenip ışınlarından yararlanmak sağlığınıza daha iyi gelir.

 

Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Lütfen Tıklayın.

 

Cam Silmek için Gerekli Malzemeler

Peki, cam neyle silinir? Kimi gazete kağıdı kullanın diyor. Kimileri de gazete kağıdı kullanmayın da neyle silerseniz silin diyor. Buruşturup sirkeli suya batırılmış gazetenin camları parlatmakta mucizeler yarattığını söyleyenler de var. Bizim önerimiz gazeteyi sirkeye batırıp kuruyana kadar aynı kağıtla camı sürekli ovun. Sonra da bir bezle ya da kuru gazeteyle kurulayın.

 

Şampuanla Cam Silme

Cam silme suyuna birkaç damla şampuan koymak çok etkili bir yöntemdir. Bu sayede camlarınızın pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Birincisi şampuanı çok koymayın. Fazla cam silme suyuna fazla miktarda şampuan koyarsanız camda lekeler kalabilir. Lekesiz cam silmek için şampuanı kararında koymalısınız. Azı karar çoğu zarar. Diğer dikkat etmeniz gereken noktaysa cam suyuna koyduğunuz şampuan kremli şampuan olmasın. Sıradan bir şampuandan koyduğunuz birkaç damlanın yarattığı farka inanamayacaksınız.

Pratik Duvar Silme Yöntemi için Tıklayın.

Cam Silme Suyuna Ne Konur?

Cam silme suyu formülü hangi mevsimde cam sileceğinizden tutun da sileceğiniz alana ve yüzeyin ne tür bir kirle kirlendiğine göre değişiklilk gösterir. Diyarbakır Temizlik Şirketleri Doğu Temizlik olarak birçok alan ve kir çeşidi için hangi karışımı nasıl uygulayacağınızı paylaştık.

Cam Silme Suyu Hazırlama

• Yarım bardak amonyağı yarım litre sıcak suyla karıştırın.
• Soğuk günlerde cam silerken bir litre suya yarım su bardağı alkol karıştırırsanız buzlanmayı önlersiniz.
• Bir başka karışım da yarım bardak amonyak, bir bardak sirke iki yemek kaşığı mısır nişastasını bir kova sıcak suya katmakla oluşuyor.
• Pencere pervazlarını temizlemek ve lekeleri çıkartmak için yine alkollü suya batırılmış bezle silebilirsiniz.
• Yağ lekelerini çıkarmak için ise kolalı içeceklerinizden kalanları kullanın.
• Camlardaki izleri silmek için kullanılan yöntemlerden biri de silgiye sardığınız bir bezle lekeleri silmek olur.
• Panjurları kuru ve temiz bir boya merdanesiyle silip temizleyebilirsiniz.
• Alüminyum çerçeveleri temizlemek için gümüş parlatıcı kremlerden yararlanılabilir.
• Cam silerken özellikle de bu solüsyonları ve diğer temizlik deterjanlarını kullandığınızda plastik eldiven kullanmalısınız.

SÜPER TEMİZLİK