Çamaşır düzenleme fikirleri

Süper temizlik.com.tr| Blog - Çamaşır düzenleme fikirleri

Çamaşır düzenleme fikirleri
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Çamaşır düzenleme fikirleri

Düzenli temizlik yapsanız da ev işleri hiç bitmez. Bulaşık, çamaşır, ütü, yemek derken liste uzuyor. Özellikle çamaşır düzenleme ve yıkama her gün tekrarlanan işlerin başında yer alıyor.

Pratik fikirlerle çamaşır düzenlemeye daha az vakit harcayarak gün içerisinde zaman kazanabilirsiniz.

 

Açık raf

Açık rafları sadece mutfakta değil banyonuzda da kullanabilirsiniz. Çarşaflar, havlular genellikle kapalı dolaplarda saklanır. Ancak bu durum küf kokusuna neden olabilir. Dolayısıyla onları kapalı bir dolap yerine açık raflarda muhafaza etmek, herhangi bir kokuyu önlemenin en basit yoludur.

 

Malzemeleri bir arada tutun

Mutfak malzemelerinizi nasıl bir arada tutuyorsanız çamaşır malzemeleri için de aynı özeni göstermelisiniz. Deterjanlar, sepetler, yumuşatıcılar, kirliler ve çamaşır makinesi bir arada bulunmalı. Bu sayede hem aradığınızı kolayca bulur hem de vakit kazanırsınız.

 

Kirli sepeti

Eğer tüm malzemelerinizi bir arada tutamıyorsanız, mutlaka bir kirli sepeti edinmelisiniz. Banyonuzu temiz tutmanın ve kirli yığınlarını gizlemenin en iyi yolu kirli sepetinden geçiyor. Böylelikle banyonuzu kullanan misafirlerinizden de dağınıklığı gizlemiş olursunuz.

 

Yeni alan oluşturun

Yeterince alana sahip değilseniz çamaşır makinesinin üzerini bir masaya çevirebilirsiniz. Ahşap bir plakayı çamaşır makinesinin üzerine yerleştirin ve çamaşırlarınızı katlayabileceğiniz yeni bir alan oluşturun.

 

Yer açın

Çamaşırları yıkayıp kurutmak kadar düzenlemek de zahmetli bir iştir. Özellikle yatak odanızda bitmek bilmeyen bir giysi yığınına sahipseniz bu durum daha da zorlaşır. Giysileri, nevresimleri mevsimlerine göre ayırarak çamaşırlarınıza yer açabilirsiniz.

SÜPER TEMİZLİK