Çamaşır Makinesinde Ayakkabı Nasıl Yıkanır? - Ayakkabı kaç devirde yıkanır?

Spor ayakkabı makinede nasıl yıkanır? | Ayakkabı hangi programda yıkanmalı? | Beyaz ayakkabı makinede nasıl yıkanır - SüperTemizlik

Çamaşır Makinesinde Ayakkabı Nasıl Yıkanır? - Ayakkabı kaç devirde yıkanır?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Ayakkabıların Ön Temizliği

1-Yüzeydeki kir kalıntılarını nemli bir bezle sil. Ayakkabılarında çok fazla kir, çim ya da çamur kalıntısı varsa eski bir bez ile bu lekeleri olabildiğince çıkarmaya çalış. Ovalamaya gerek yok. Kir kalıntılarının çoğunu çıkarmak için ayakkabıları silmek yeterli olacaktır.

  • Biraz daha fazla kir çıkarmak için, bir çöp kovasının üzerinde ayakkabıları tokuşturabilirsin.

 

2-Ayakkabı tabanlarını bir diş fırçası ve ılık sabunlu su ile temizle. Küçük bir kap al ve içini su ile doldur. Suya 1 kaşık dolusu bulaşık sabunu ekle. Karışımın içine diş fırçasını batır. Diş fırçasıyla ayakkabı tabanlarını ovala.

  • Ovalarken kuvvet uygulamayı unutma. Kuvvetli ovaladığında daha fazla kirden kurtulabilirsin.

 

3-Ayakkabıları durula. Sabun artıklarından kurtulman gerekiyor. Bunu yapmak için, ayakkabıları bir küvetin ya da lavabonun üzerinde tut ve ayakkabı tabanlarını su ile durula.

Yıkama ve Kurutma

 

Ayakkabıları bir çamaşır yıkama filesinin ya da yastık kılıfının içine koy. File, ayakkabıların korunmasına yardımcı olacaktır. Fileyi çamaşır makinesine koymadan önce filenin ağzını açılmayacak bir şekilde kapattığından emin ol.

  • Yastık kılıfı kullanıyorsan ayakkabıları yastık kılıfının içine koy, kılıfın üstünü kapat ve açılmaması için lastik bantlar kullan.

Ayakkabıların makineye çarpmasını önlemek için ekstra dolgu malzemesi kullan. Ayakkabıları en az 2 büyük banyo havlusu ile yıka. Bu havluları kirli ayakkabılar ile yıkadığını unutma, bu yüzden beyaz ya da narin havlular seçme.

Ayakkabıları, tabanlıkları ve bağcıkları hassas programda yıka. Koymak istediğin havlularla birlikte ayakkabıları, tabanlıkları ve bağcıkları çamaşır makinesine yerleştir. Soğuk ya da ılık su kullan ve makine ya hiç sıkma yapmasın ya da çok az yapsın. Yıkama sonunda, sabunlu artıkları gidermeye yardımcı olması için ekstra durulama seçeneğini kullan.

Ayakkabıları havalandır. Çamaşır makinesinin içinden ayakkabıları, bağcıkları ve tabanlıkları çıkar. Ayakkabıları tekrar kullanmadan önce, 24 saat boyunca kurumaları için, onları güzelce havalanabilecekleri bir yere koy.

 

SÜPERTEMİZLİK