Çizilen gözlük camları nasıl temizlenir? - Gözlük camı çizikleri nasıl giderilir?

Plastik Gözlük Camlarındaki Çizikler Nasıl Giderilir? | Gözlük camı çizikleri nasıl giderilir? | Gözlük Camındaki Çizikler - SüperTemizlik

Çizilen gözlük camları nasıl temizlenir? - Gözlük camı çizikleri nasıl giderilir?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Çizilen gözlük camları nasıl temizlenir? - Gözlük camı çizikleri nasıl giderilir? - Plastik Gözlük Camlarındaki Çizikler Nasıl Giderilir?

1 – Diş Macunu ile Gözlük Camı Çiziklerini Giderme

Diş macunu ile gözlük camı çiziklerini gidermek için bir miktar diş macununu çizik olan cama sıkın. Gözlüğünüzün yanında verilen temizlik amaçlı küçük silme beziyle ya da yumuşak penye tarzı temiz bir bezle çok fazla bastırmadan 10 saniye kadar silin. Daha sonra su ile yıkayın. İnatçı çizikler için işlemi tekrarlamanız gerekebilir.

2 – Karbonat ile Gözlük Camı Çiziklerini Giderme

Karbonat ile gözlük camı çiziklerini gidermek için karbonat ve su karışımı ile macunumsu bir kıvam elde etmeniz gerekiyor. Kullanacağınız yüzey küçük bir gözlük camı olduğu için az bir karışım yapmamız yeterli. Bunun için bir çorba kaşığı karbonata bir çay kaşığı su ekleyin ve macun kıvamlı karışımı çizik cama sürün. Çok fazla bastırmadan silin ve su ile yıkayın.

 

İpuçları:

  • Plastik gözlük camların sürekli çizilip duruyorsa satın alma sırasında koruyucu şeffaf kaplama yaptırabilirsin. Ancak bu kaplamalar da çizilebilir. Çiziklere karşı en iyi savuna yöntemi gözlüğüne özenli davranmak ve kullanmadığın zaman kabında tutmaktır.
  • Piyasada satılan plastik cilalarından da satın alabilirsin ama bunların numaralı plastik gözlük camları için yapılmadığını aklından çıkarma. Bu ürünler numaralı camlardaki kaplamaları da söker ve plastik camın kendisini de çizmeyeceklerinin bir garantisi yoktur.
  • Bu çözümlerin herhangi birine başvurmadan önce, gözlüğünün kirli olmadığından emin ol. Plastik gözlük camlarını ılık sabunlu suyla durulayarak çiziklere takılmış yabancı maddeleri uzaklaştır.

Not: Gözlük camlarının yansıma önleyici kaplaması varsa bu yöntemlerin hepsi de cama kalıcı zarar verebilir.

 

SÜPERTEMİZLİK