Derz Nasıl Temizlenir?

Süpertemizlik.com.tr| Blog - Derz Nasıl Temizlenir?

Derz Nasıl Temizlenir?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Derz Nasıl Temizlenir?

 

Derz nasıl temizlenir sorusunu; çamaşır suyu ile derz temizliği, çamaşır suyu – karbonat karışımı ve sirke ile yapılan alternatif yöntemler kullanarak çözebilirsiniz.

Evlerimizde kullanılan çeşitli taşların birleşim yeri olarak bilinen ince çizgilerine derz adı verilir. Genellikle fayanslarda kullanılan bu işleme derz dolgu adı verilir. Derzler siyah beyaz ve gri gibi renklerde bulunmaktadırlar. Özellikle beyaz olanı kısa sürede kirlenmektedir. Dolayısıyla derz nasıl temizlenir sorusunu cevaplandırarak bu konunun farklı çözüm yollarını anlatacağız.

Özellikle duvar ve yerlerde bulunan derz dolgular şık bir görünüm için oldukça etkilidirler. Fakat temizliği ve bakımı yapılmazsa küflenme ve sararma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Pek çok ders temizleme yöntemi vardır. Bunları kısaca açıklayarak size en uygun olan derz temizleme yöntemini kolaylıkla seçmenize yardımcı olacağız.

 

Derz Temizliği Nasıl Yapılır?

Evinizde derz temizliği yapmak için marketlerde satılan derz temizleyici ürünleri kullanabilirsiniz. Aldığınız deterjanın etkilerini okumanız ve size uygun olan temizleyiciyi almanız önemlidir. Uygulama yaparken ise diş fırçası yahut sert bir sünger kullanarak derz temizliğini yapabilirsiniz.

 

Çamaşır Suyu İle Derz Temizliği

Çamaşır suyunun beyazlatıcı etkisi olduğundan dolayı derz temizliği için kullanabileceğiniz bir üründür. Market ürünlerini tercih etmiyorsanız çamaşır suyu ile halledebilirsiniz.

Bir sprey kutusu içerisine yarı yarıya çamaşır suyu ve sıcak su koyarak bu karışımı derz aralarına sıkın ve fırça ile güzelce ovun. Sonrasında ise alanı sıcak su ile durulayın. Derzlerin durumuna göre bu işlemi birkaç defa tekrar edebilirsiniz.

Çamaşır suyu kokusunun çekilmesi adına alanı havalandırmanız ortamdaki kokunun çekilmesine yardımcı olacaktır.

 

Çamaşır Suyu – Karbonat Karışımı İle Derz Temizliği

Derz nasıl temizlenir sorusunun bir diğer cevabı ise çamaşır suyu ile yapılan karışımlardır. Bu karışımda derzleri temizlemek adına kullanılan diğer bir yöntemdir. Bunun için 3 ölçü karbonat ile 1 ölçü çamaşır suyunu karıştırıyoruz. Daha sonra derzleri biraz ıslattıktan sonra elde ettiğimiz karışımı bir sünger yardımı ile uyguluyoruz. Yarım saat sonra bol su ile yıkayarak duruluyoruz.

 

Sirke İle Derz Temizliği

Doğal temizleme yöntemlerinden birisi olan sirke pek çok temizlik alanında kullanılmaktadır. Saf sirkeyi yarı yarıya olacak şekilde ılık su ile karıştırıyoruz. Daha sonra ise bir sprey yardımı ile derz aralarına sıkarak diş fırçasıyla temizliyoruz.

Sonrasında ise ılık su ile duruluyoruz.

Bu karışımı sirke ve tuz olarak da yapabiliriz.

Derz Temizliği Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Derz temizliğinde kullanılan kimyasal maddeler ve temizlik ürünleri derz dolgulara zarar verebilir. Bu dolguların ömrünü uzatabilmek adına bu gibi kimyasal malzemeleri kullanmamak gerekir. Çünkü bu maddeler derz dolguların zamanla yıpranarak dökülmesine sebep olacaktır.

Her temizlik konusunda olduğu gibi derz temizliğinde de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta temizliğin sürekliliğidir. Çok uzun zaman aralıklarla yapmak hijyenin sağlanmasını engelleyecektir. Dolayısıyla düzenli temizlik yapmak en doğrusu olacaktır. Düzenli temizlik içinse bir temizlik şirketi ile anlaşarak periyodik temizlik hizmeti almak sizin kendinize zaman ayırmanıza olanak tanıyacaktır.

 

Süper Temizlik Apartman Temizliği
Süper Temizlik Cam Temizliği
Süper Temizlik Ev Temizliği
Süper Temizlik Haşere İlaçlama
Süper Temizlik Halı Yıkama
Süper Temizlik İnşaat Sonrası Temizlik
Süper Temizlik Koltuk Yıkama
Süper Temizlik Kuru Temizleme
Süper Temizlik Ofis Temizliği
Süper Temizlik Ütü Hizmeti (Ütücü)
Süper Temizlik Dış Cephe Cam Temizliği
Süper Temizlik Gündelikçi, Yardımcı Bayan
Süper Temizlik Hastane Poliklinik Temizliği
Süper Temizlik Okul Dershane Temizliği
Süper Temizlik İş Yeri Temizliği
Süper Temizlik Yurt Temizliği
Süper Temizlik Avm Temizliği
Süper Temizlik Fabrika Temizliği
Süper Temizlik Endüstriyel Temizlik
Süper Temizlik Villa Temizliği
Süper Temizlik Temizlik Hizmetleri

SÜPER TEMİZLİK