Duvar temizliğinin pratik yolları

Süper temizlik.com.tr| Blog - Duvar temizliğinin pratik yolları

Duvar temizliğinin pratik yolları
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Duvar temizliğinin pratik yolları

Duvar temizliği, hem zaman alan hem de epey yorucu olan en zahmetli ev işlerinden biridir.

Duvar temizliğinin pratik yollarını bilirseniz, daha az yorucu ve daha az zamanda yapılmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik merdiven bile kullanmadan bu temizliği yapmak mümkün.

Duvarlarınızı kolayca temizlemek için tek ihtiyacının olan şey uzun saplı bir temizleme bezi ile çok amaçlı temizleme sıvısı. Bu sıvıyı spreyli plastik bir şişeye koymak yeterli. Ayrıca temizlik sıvısını sıcak suya ekleyeceğiniz birkaç damla sıvı sabun ile de hazırlayabilirsiniz.

Yukarıdan-aşağıya ve soldan-sağa doğru temizleme sıvısını duvara yavaşça sıkın. Sprey başlığınız sıvıyı ince püskürtecek şekilde ayarlı olmalı. Ardından uzun sopalı temizleme bezi ile hafifçe bastırarak duvarları silmeye başlayın. Duvarı sağdan-sola temizlemek, yukarıdan-aşağıya doğru temizlemekten daha iyi işe yarıyor.

Hepsi bu kadar kolay. Sadece eğer duvarla yerin birleştiği yerde süpürgeliğiniz varsa, ıslanmamaları için bir bez ile üzerini örtün. Duvarları bu şekilde temizlemek inanılmaz bir zaman kazandıracak. Bu yöntemle duvarınıza sıçramış bir meşrubat lekesini çıkarmak da oldukça kolay. Tek dikkat etmeniz gereken şey, temizlik bezinizin püsküllü değil, tek bir parça olması.

SÜPER TEMİZLİK