Endüstriyel Temizlik Sektörü 10 Nisan’da Interclean İstanbul’da buluşuyor.

Süper temizlik.com.tr| Blog - Endüstriyel Temizlik Sektörü 10 Nisan’da Interclean İstanbul’da buluşuyor.

Endüstriyel Temizlik Sektörü 10 Nisan’da Interclean İstanbul’da buluşuyor.
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Yılda ortalama 10,5 milyar Avro ciro ve yaklaşık 5.000 firma ile 1,5 milyon kişiye istihdam sağlayan Endüstriyel Temizlik Sektörü, 10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri & Hizmetleri Fuarı ve Konferansı’nda buluşmaya hazırlanıyor. Endüstriyel Temizlik Sektörü’nün Türkiye, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki en önemli buluşma noktası olan fuar, ülkemizde ilk kez düzenlenen Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu’na ev sahipliği yapacak.

07 Nisan 2019, Pazar

INTERCLEAN İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri & Hizmetleri Fuarı ve Konferansı, Tesis Hizmetleri Yönetimi İş Adamları Derneği TESHİAD desteği ve Amsterdam RAI ile UBM NTSR’nin uluslararası gücü ile iki yılda bir İstanbul’da düzenleniyor. Endüstriyel temizlik sektörünün ülkemizde ve dünyamızda gelişen ve yükselişte olan bir sektör olduğuna dikkat çeken INTERCLEAN İstanbul Marka Direktörü Hatice Dinçer, sektörün, yılda ortalama 10,5 milyar Avro ciro ve yaklaşık 5.000 firma ile 1,5 milyon kişiye istihdam sağladığını belirtti.

INTERCLEAN İstanbul’un temizlik endüstrisinin Avrasya’daki en önemli uluslararası etkinliği olduğuna dikkat çeken Dinçer, “Bu yıl, başta Yunanistan, Fas, Tunus, Bulgaristan, Lübnan olmak üzere 115 ülkeden 5.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçinin ve 40 ülkeden 150 markanın katılımını bekliyoruz. Sektöre dair en son teknoloji ile geliştirilmiş, yapay zeka ile çalışan cihazlar başta olmak üzere, en yenilikçi ürün ve servisleri fuar alanında oluşturacağımız INTERCLEAN İstanbul İnovasyon Alanı’nda sergileyeceğiz.” dedi.

SAĞLIK HİZMETLERİ TEMİZLİK FORUMU’NA DÜNYADAN UZMANLAR KATILIYOR…

Her yıl 1.7 milyon kişinin yakalandığı hastane enfeksiyonları, dünya genelinde hem ölümlere neden olan hem de tedavi süreçlerine ek ve yüksek maliyetler getiren önemli bir sorun. Hastane enfeksiyonlarını en aza indirmenin yolu, sağlık sektörünün temizlik ve hijyen konularında bilinçlendirilmesi, bu alanda eğitimli personelin yetiştirilmesi ve kişisel hijyene özen gösterilmesinden geçiyor. Öyle ki, ellerin 15 saniye yerine 30 saniye süre ile yıkanması bile hastalık oluşumu riskini 10 kata kadar azaltıyor.

Endüstriyel temizlik dünyası ile sağlık hizmetleri arasındaki bağlantıyı kurmayı amaçlayan Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu, Türkiye’nin en önemli endüstriyel temizlik sektörü fuarı INTERCLEAN İstanbul kapsamında, 10 Nisan Çarşamba günü 11:00-13:30 saatleri arasında yapılıyor. Forum, İsviçre Cenevre Üniversitesi Hastanesi İlaç ve Epidemiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Didier Pittet’in : ‘Interclean Amsterdam 2018’in Başarısı’ konulu hoş geldiniz konuşması ile başlayacak. Etkinlikte sırasıyla T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı, Tıp Profesörü Emine Alp Meşe ‘Türkiye ve Komşu Ülkeler arasında Enfeksiyon Önleme ve Kontrolü’, Prof. Dr. Didier Pittet ‘El Hijyeninin Önemi, Hasta Güvenliği ve Hastanelerde Enfeksiyon Kontrolü’, Cenevre Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Araştırma Asistanı Alexandra Peters ‘Bugünün Projesi: Hasta Güvenliği ve Temiz Hastaneler’, Londra Imperial Üniversitesi Salgın Hastalıklar Bölümü’nden Dr. Jonathan Otter‘Hastanelerde Temizlik ve Dezenfeksiyonun Önemi’, Cenevre Üniversitesi Hastanesi Hasta Güvenliği’nden Ermira Tartari RN ‘Temel Hijyen Uygulamaları, Hastane Ortamı Temizliği ve Dezenfeksiyon Uygulamaları’konularında söz alacak. Etkinlik soru ve cevap bölümü ile sona erecek. Aynı gün, 13:30-14:30 saatleri arasında Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu, ‘Yeni Nesil Dezenfektan ile Hastane İnfeksiyon Zincirini Kırmak’ konulu konferans verirken, 14:30-15:30 saatleri arasında Burçin Sayar Karahan ‘ın moderatörlüğünde ‘Türkiye, Orta Doğu ve BDT Ülkeleri ile İş İlişkileri Kurmak’ Paneli gerçekleşecek.

SEKTÖR TEMSİLCİLERİ "ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK SEKTÖRÜNE GENEL BAKIŞ” PANELİ’NDE KONUŞACAK…

Dünyadan ve ülkemizden endüstriyel temizlik sektörü meslek örgütü temsilcilerinin katılım sağlayacağı tanışma toplantısı sonrasında, 11:00-12:30 saatleri arasında Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak’ın moderatörlüğünde ve İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi VarlıkElite World Hotels Zinciri Genel Müdürü Ünsal ŞınıkTESHİAD Başkanı Zafer MumcularTOBFED Başkanı Serkan Bakırtaş ve TUSID Başkanı Güçlü Kaplangı’nın konuşmacı olacağı‘Endüstriyel Temizlik Sektörüne Genel Bakış Paneli’ yapılacak.

“HİJYENDE MÜKEMMELLİĞE ULAŞMAK İÇİN SEKTÖR UYGULAMALARINA FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI” SEMİNERİ

Eczacıbaşı Profesyonel Akademi Yöneticisi Pınar Günenç, 11 Nisan Perşembe günü 14:00-15:00 saatleri arasında Eczacıbaşı Profesyonel sponsorluğunda "Hijyende Mükemmelliğe Ulaşmak için Sektör Uygulamalarına Farklı Bir Bakış Açısı" konulu konferansını verecek.

Ayrıca, Sağlık Hizmetleri Temizlik Forumu Demo Alan’ında Dünya Sağlık Örgütü adına

Prof. Dr. Didier Pittet tarafından 10:00-11:30 saatleri arasında ‘El Hijyeninde Dikkat Edilmesi Gereken 5 Trend’ başlıklı workshop gerçekleştirilecek. Alexandra Peters ve Dr. Jonathan Otter ise 11:30-13:00 saatleri arasında yapılacak ‘Hastanelerde Temizlik ve Hijyenin Maliyeti ve Getirileri’ başlıklı ikinci workshop’un konuşmacıları olacak.

“ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ İLE ATIK YÖNETİMİ” PANELİ

İTÜ Maden Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Kural, 12 Nisan Cuma günü 11.00-12.30 saatleri arasında ‘Yaşanabilir Bir Çevre İçin El Ele Konferansı’ verecek ve aynı konulu kitabı için İmza Töreni düzenlenecek. 12:30-14:00 saatlerinde ise Seri Girişimci, Startup Mentoru ve Eğitimcisi, Start-IST Kurucusu Mine Kocadağ Dedekoca’nın moderatörlüğünde, TÜDAM Dernek Başkanı Ekrem Demircioğlu, Global Cleantech Innovation Programı Müdürü Osman Malik Atanur ve Green Çevre Teknolojileri Genel Müdürü Serkan Akkaya’nın konuşmacı olacağı Çevre Teknolojileri ile Atık Yönetimi paneli düzenlenecek.

SÜPER TEMİZLİK