Ev temizliğinde yapılan hatalar

Süper temizlik.com.tr| Blog - Ev temizliğinde yapılan hatalar

Ev temizliğinde yapılan hatalar
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Ev temizliğinde yapılan hatalar

İster bulaşık, ister toz alma, ister elektrikli süperge ile temizlik olsun, yapılan bazı hatalar işlerin yeniden ve yeniden yapılmasına neden olacaktır. Bu hem zaman kaybı olacak, hem de sizi gereğinden fazla yoracaktır. Peki bu hatalar nedir ve yapılması nasıl engellenebilir?

Evinizi temiz ve düzenli tutmak için çalışırken yapılabilecek hatalar işleri daha da zorlaştıracaktır. Bu nedenle mümkün olduğuna temizlik yaparken hataya yer vermemek önemli.

 

1- Bulaşık makinesini yanlış yerleştirmek:

Aynı malzemeleri aynı sepete koymak, bulaşık makinesinin yıkaması bittiğinde toplamak için size zaman kazandıracaktır. Ancak tüm malzemeleri, aynı yöne bakacak şekilde bulaşık makinesine yerleştirirseniz, onları yeniden yıkamanız gerekecektir. Kaşıklar ve bıçaklar birbirine yapışacak ve makinenin her iki tarafı düzgün şekilde yıkamasını engelleyecektir. Bunun tek istisnası çatallardır. Çatalları yukarı bakacak şekilde yerleştirin. Bu eğilmelerini engelleyecektir.

 

2- Temizleme solüsyonları doğrudan püskürtmek:

Temizlik malzemelerini aşırı şekilde spreylemek ürünü boşa harcamak anlamına gelecektir. Malzemeyi doğrudan temizleyeceğiniz yüzeye püskürtmek yerine, bir mikrofiber beze püskürtüp temizliği o şekilde yapın. Özellikle temizleme malzemesini büyük yüzeylere kesinlikle püskürtmeyin. Bezi ile bu temizliği yapın.

 

3- Pencereleri güneşli günde temizlemek:

Hemen herkes bunu denemiştir ve herkes de başarısız olmuştur. Güneşin doğrudan camınıza vurduğu anlarda etkili bir temizlik yapmak imkansızdır. Doğrudan gelen güneş ışınları ile camı temizlemeye çalışmak parlamalara neden olur. Camlarınızı temizlemenin en iyi zamanı ya sabah erken saatler ya da akşamüstüdür.

SÜPER TEMİZLİK