Ev yapımı Dezenfektan Sprey Nasıl Yapılır?

Süper temizlik.com.tr| Blog - Ev yapımı Dezenfektan Sprey Nasıl Yapılır?

Ev yapımı Dezenfektan Sprey Nasıl Yapılır?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Ev yapımı Dezenfektan Sprey Nasıl Yapılır?

Bu keyifli bir konu değil ama mikroplar evin etrafında olukça yaygındır. Sizin ve aileniz için yayılmasını hastalıkları ve bakterileri önlemek için, liberal dezenfekte etmek önemlidir. Bu ev yapımı dezenfektan tarifi et, sebze ve salmonella kaldırmak için Virginia Tech gıda bilim adamları tarafından geliştirilen, ama aynı zamanda soğuk algınlığı ve grip mikropları kurtulmak için muhteşem bir yoldur!

NEYE IHTIYACINIZ OLACAK:

  • Hidrojen peroksit (% 3 çözelti)
  • Beyaz sirke
  • Bir sprey şişesi

NASIL:

1- Hassas ve dikkatli olmalıyız! son derece hafif çünkü hidrojen peroksit kahverengi bir şişede geliyor. Yani orjinal şişesinde bırakın! Bunun yerine başka bir sprey şişesine çok az aktarma yapalım.

2- Seyreltilmemiş beyaz sirke ile boş bir sprey şişeye doldurun ve böylece karışımı karıştırmaya başlayın. Evinizde kullanabileceğiniz en iyi dezenfekte sprey ile şuan karşı karşıyasınız!

3- Bu tekniği, doğrudan gıda üzerine püskürtmek için kullanılabilmektedir, ancak sizin evde hiç dezenfekte için kullanabilirsiniz. (Grip olan biri varsa evde iyi gelecektir tam aksine) Eğer meyve veya sebze spreyi olarak kullanım yaparsanız herhangi bir kalıcı tat olmaması adna çıkarmak için dezenfekte ettikten sonra, su ile durulayın.

SÜPER TEMİZLİK