Evdeki mikroplar nasıl yok edilir?

Süper temizlik.com.tr| Blog - Evdeki mikroplar nasıl yok edilir?

Evdeki mikroplar nasıl yok edilir?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Evdeki mikroplar nasıl yok edilir?

Araştırmalara göre evlerimizde biriken toz, ortalama 9 bin farklı mikrop türü barındırıyor. İşte, evinizdeki gizli mikropları temizlemenin püf noktaları;

Çamaşır makinesi:

Çamaşır makinesini evinizdeki en temiz beyaz eşya olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu pek doğru değil. Çünkü kirli çamaşırları makineye her doldurduğunuzda bakteri ve virüsler de çoğalıyor. Çamaşır makinesini temiz tutmanın yolu ise haftada bir kez bir bardak çamaşır suyuyla boş bir şekilde yıkamaktan geçiyor.

 

Salon:

Mikropların var olduğu yerler özellikle herkesin dokunduğu telefon, sehpa, televizyon kumandası gibi sık kullanılan eşyalar. Gün içerisinde bu objeleri dezenfektan mendillerle sık sık temizlemeyi ihmal etmeyin.

 

Trabzanlar ve kapı kolları

Mikroplar kapı kollarında, korkuluklarda, lambalarda, musluklarda kısacası elle temas edilen her yerde hızla çoğalır. Bu yüzeyleri haftada bir kez sterilize etmeniz gerekir.

 

Çocuk odası

Çocuklar mikropları kolayca alır ve çoğaltır. Dezenfektan bir bez veya spreyle haftada bir çocuk odasının her yerini temizlemelisiniz. Özellikle bebek odalarının her alanını derinlemesine temizlenmeyerek en az 30 saniye dezenfekte etmelisiniz.

 

Klozet

Tuvalet kapağı açık bırakılarak sifon çekilirse mikroplar banyonun her yerine yayılır. Kötü mikropları sınırlandırmak için haftalık olarak klozeti temizleyin ve kapağını kapatın.

SÜPER TEMİZLİK