Evinizden Çıkartmanız Gereken 3 Şey

Süpertemizlik.com.tr| Blog - Evinizden Çıkartmanız Gereken 3 Şey

Evinizden Çıkartmanız Gereken 3 Şey
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Teknolojinin gelişmesi, modanın değişmesi ve alışkanlıkların yeniden şekillenmesi ile evlerde kullanılmadan atıl durumda kalan birçok araç bulunur. Atmaya kıyılamayan, gereksiz yer kaplayan, yakın tarih müzesinde olmayı artık hak eden bu malzemeleri hayatınızdan çıkarmanız düşündüğünüz kadar zor değildir. Artık ihtiyaç duymadığınız o ürünlere emin olun gelecekte de gereksinim hissedilmeyecektir. İşte evlerinizi işgal eden, 3 gereksiz şey:

 

Çeyizlerin gözdesi gazetelikler

Ahşaptan yapılan, üstü kağıttan çiçek desenleriyle kaplanan, özenle makrome iplerle örülen, koltuk kenarına iliştirilip öksüz halde bir gün kullanılmayı bekleyen gazetelik, artık işe yaramaz. Teknoloji çağında basılı yayın sayısı gitgide azalırken, internetten anlık haber takip yapabilirken dünün haberlerini elleriniz gazete rengine boyanarak okumayı hiçbir zaman istemeyeceksiniz. Çeyizlerin olmazsa olmazı gazetelikleri evlerinizden çıkararak salonunuzun demode parçasını ortadan kaldırmalısınız. Yaşınızı ele verecek o gazetelik yerine tablet kılıfı alabilir, rahatlıkla dilediğiniz gazeteyi, dergiyi hemen okuyabilirsiniz. Teknoloji ile barışmanın zamanı gelmedi mi?

 

Porselen takımlarının biriciği, çorba tenceresi

Her porselen setinin vazgeçilmezi derin çorba tenceresi sizce de dolabın gereksiz eşyalarından değil mi? Mutfak dolabında, vitrin çekmecesinde hiç kullanılmadan yıllanan çorba tenceresini atmak için daha fazla beklememelisiniz. Hiçbir zaman porselen çorba tenceresine ihtiyaç duyacağınız bir gün gelmeyecek, kayınvalideniz bile onun sofrada eksikliğini hissetmeyecek… Gereksiz ev araçlarında ilk üçte bulunan o süslü porselen tencere, evinizin çeyiz fazlalıklarındandır. Anneniz ne kadar beğenerek almış olsa da emin olun o da kendi porselen çorba tenceresini kullanmamıştır.

 

Annenizin aldırdığı o baza fırfırını hatırlar mısınız?

Bazalı yatak kullanan herkesin evinde olan, tanımlanamayan tekstil ürünü baza fırfırlarından kurtulmanın vaktidir. Bazaların üstünü örtmek için pilili şekilde dikilen, yatak örtüsü ve nevresim takımına uygun olarak desenlenen, hem tek hem de çift kişilik yataklar için alternatifi bulunan baza fırfırları ev dekorasyonunun en rüküş eklentisidir. Hiçbir zaman örtülmez, tozu engellemez, şık görünmez ama illa ki her evin yatak odasına sızarak dolaplarda yerini alır. Baza fırfırlarının evinizi işgaline artık son vermelisiniz. Nevresim dolabınızda el değmeden duran o fırfıra asla ihtiyacınız olmayacağını kabullenmeli ve onu sakince alarak çöpe almalısınız. Ziyan olan onca kumaş içinizi acıtıyorsa fırfırları keserek kumaşları başka yerlerde değerlendirebilirsiniz. Emin olun, çok daha kullanışlı olacaktır.

Anlamsız, demode ve kullanışsız ilk 3 ev gerecini hayatınızdan çıkararak biraz olsun ferahlayabilir, dolaplarınızda, evlerinizde yer açabilirsiniz. Evlerinizi gereksiz eşya izdihamından kurtaracak küçük değişikliklerle rahat bir nefes alabilirsiniz.

Süper Temizlik Apartman Temizliği
Süper Temizlik Cam Temizliği
Süper Temizlik Ev Temizliği
Süper Temizlik Haşere İlaçlama
Süper Temizlik Halı Yıkama
Süper Temizlik İnşaat Sonrası Temizlik
Süper Temizlik Koltuk Yıkama
Süper Temizlik Kuru Temizleme
Süper Temizlik Ofis Temizliği
Süper Temizlik Ütü Hizmeti (Ütücü)
Süper Temizlik Dış Cephe Cam Temizliği
Süper Temizlik Gündelikçi, Yardımcı Bayan
Süper Temizlik Hastane Poliklinik Temizliği
Süper Temizlik Okul Dershane Temizliği
Süper Temizlik İş Yeri Temizliği
Süper Temizlik Yurt Temizliği
Süper Temizlik Avm Temizliği
Süper Temizlik Fabrika Temizliği
Süper Temizlik Endüstriyel Temizlik
Süper Temizlik Villa Temizliği
Süper Temizlik Temizlik Hizmetleri

SÜPER TEMİZLİK