Gardırop düzenlemenin püf noktaları

Süper temizlik.com.tr| Blog - Gardırop düzenlemenin püf noktaları

Gardırop düzenlemenin püf noktaları
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Gardırop düzenlemenin püf noktaları

Gömlekler,tişörtler, pantolonlar, ceketler, iç çamaşırları, ayakkabılar, çoraplar… Renk renk, çeşit çeşit. Evinizde düzen sağlamak için bu kıyafetleri organize etmek şart. Gardırop düzeni ile evinize ferahlık sağlayın.

Dolabınızı ferahlatın

Düzensizlik içinde düzen oluşturmak çok daha zor. Bu yüzden öncelikle gardırobunuzu tamamen boşaltın. Tamamen boşalttıktan sonra en ince köşelere kadar tozunu alın. Kapaklar açık halde havalandırmaya bırakın. Son olarak hafif bir çamaşır parfümü sıkın.

 

Fazla eşyaları ayıklayın

Gardırop düzenlerken en çok zorlanılan konulardan biri de ayıklama işlemi. Kullanmadığınız tüm kıyafet ve aksesuarları ayıklayın. Bu eşyaları akrabalarınıza verebilir ya da ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz. Böylelikle gardırobunuzda yeni kıyafetlere yer açmış olacaksınız.

 

Sınıflandırın

Kıyafetlerinizi ayıkladıktan sonra aralarında sınıflandırma yapın. Çok sık giydiklerinizden az kullandıklarınıza doğru sıralayın. Bu sınıflandırmayı yapmanız sayesinde gardırobunuzu düzenlemek için kullanabileceğiniz hangi malzemelere ihtiyacınız olduğunu da görebilirsiniz. Askı, raf ya da çekmece düzenleyiciler gibi ihtiyaçlarınız bu şekilde çok daha rahat bir şekilde ortaya çıkacak.

 

İşlevine göre yerleştirin

Kıyafetlerinizin düzgün ve ütülü durmasına olanak sağlayacak şekilde bir düzenleme yapın. En sık kullandığınız giysileri kolay ulaşacağınız askılara asın. Abiye ve daha resmi giysiler için dolabın uzun bölümünü kullanın. Kazak-tişört gibi katlanacakları çekmece ya da raflara yerleştirin. Ayakkabı, şapka, çorap ve diğer aksesuarlarınız için de şeffaf kutular kullanabilirsiniz.

SÜPER TEMİZLİK