Halı temizliği nasıl yapılır?

Süper temizlik.com.tr| Blog - Halı temizliği nasıl yapılır?

Halı temizliği nasıl yapılır?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Halı temizliği nasıl yapılır?

Havaların giderek ısındığı ve güneşin yüzünü gösterdiği bugünlerde kış aylarında evinizde ayaklarınızı ısıtan halıları temizlemenin de vakti geldi aslında. Bunun kolay yolları da var...

Halıların temizlenmesi yaz aylarına girilirken çoğu evde yapılması gerekenler listesinde yerini alır. Bu zorlu işi kolaylaştıracak yöntemleri kullanmak zaman kazanılmasını da sağlayacaktır.

1- Öncelikle halı üzerindeki tüm artıkları temizleyin ve sonrasında elektrik süpürgesi ile süpürün.

2- Ardından büyük bir kovayı su ile doldurun ve her litre su için bir yemek kaşığı bulaşık sabunu ekleyin. Sabunun renksiz olmasına dikkat edin çünkü iyi durulamazsanız halınızın üzerinde beyaz sabun izleri kalabilir.

3- Halınızı balkona ya da çatıya serin. Ardından hazırladığınız solüsyonu halının üzerine püskürtün.

4- Yumuşak bir fırça alarak, solüsyona batırın ve halıdaki izleri fırçalamaya başlayın. Halının tümünü fırçalamak eşit bir temizlik sağlayacaktır, ancak kirli bölgelere daha da özen gösterilmeli.

5- Tüm halıyı fırçaladıktan sonra, su ile iyice duruladığınızda emin olun. Sabun artıklarının kalmadığına dikkat edin yoksa kuruduktan sonra halı üzerinde sabun izleri kalabilir.

6- Durulamayı bitirdikten sonra halınızı balkon ya da çatınızda uygun bir yere asın ve ardından son kez hazırladığınız solüsyonu püskürtün. Sonrasında tamamen kuruyana kadar bir ya da iki gün asılı şekilde bırakın.

Hepsi bu...! Tüm bu sürecin yaklaşık bir saat sürdüğünü de söylemek gerek. Eğer balkonunuzda ya da varsa bahçenizde de halı kullanıyorsanız, aynı yöntemle o halıları da tertemiz hale getirebilirsiniz.

SÜPER TEMİZLİK