Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Bir Yöntemi Var!

Süper temizlik.com.tr| Blog - Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Bir Yöntemi Var!

Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Bir Yöntemi Var!
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Özellikle mutfakta ve sıcak havalarda görülen karınca sürüleri can sıkıcı bir hâl almaya başlayabilir. Belli dönemlerde evinizi istila eden karıncalardan şikayetçiyseniz ve her yolu denemenize rağmen çözüm bulamıyorsanız önerilerimizi mutlaka uygulayın.

Evin herhangi bir bölümünde görülmeye başlanan karıncalar ilk etapta çok sorun yaratmazken gittikçe ürerler ve evde bir karınca zinciri oluşmaya başlar. İşte karıncalardan kurtulmanın en pratik ve doğal yolu;

Nelere ihtiyacınız var?

Karbonat

Toz şeker

Kavanoz kapakları

Ölçü kaşığı

Sirke

Limon

Sprey şişesi

Sirke ile karıncalardan kurtulmak

Karıncalara zarar vermeden evinizden uzaklaştırmak istiyorsanız ilk etkili ve doğal yöntemimiz sirke. Sirkeyi hem temizlik yapmak hem de karıncaları uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz. Sprey şişenin içerisine sirke, limon ve bir miktar su ekleyin. Gün içerisinde birkaç defa tekrar etmek suretiyle karıncaların geldiği yerlere sıkın. Düzenli olarak bu yöntemi uyguladığınızda karıncaların uzaklaştığını göreceksiniz.

Toz şeker ve kabartma tozu karışımı nasıl hazırlanır?

Bir miktar toz şeker ile bir paket kabartma tozunu karıştırın. Miktarlar için 3/4 yemek kaşığı yeterli olacaktır. Şekeri ve kabartma tozunu kavanoz kapağında karıştırabilirsiniz. Karıncalar, kabartma tozu ve pudra şekeri arasında ayrım yapamazlar çünkü büyüklükleri benzerdir.

Karışımı karıncalardan şikayetçi olduğunuz stratejik lokasyonlara yerleştirin ve kabartma tozunun işini yapmasını bekleyin. Bir kavanoz kapağını veya içerdiği yemi tutmak için benzer bir şey kullanabilirsiniz veya doğrudan karıncaların bulunduğu yüzeye yerleştirebilirsiniz.

3 çeşit yem yaptıktan ve birkaç gün bekledikten sonra mutfağınızdaki karınca sayısında önemli ölçüde azalma olduğunu göreceksiniz. Tabii ki, karıncaların olduğu bölümlerde yiyecek maddesi bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Karıncalardan kurtulduktan sonra yemleri ortadan kaldırmak ve mutfaktaki yemli zeminleri temizlemek için temiz ve nemli bir beze sirke dökerek yüzeyleri silin. Eğer karıncaların çıktığı yüzeyleri tespit edebilirseniz açık bölgeyi toprakla doldurmanız da çözüm olacaktır.

SÜPER TEMİZLİK