Kediler Nasıl Yıkanmalıdır? - Kediler Ne İle Yıkanmalıdır

Süper temizlik.com.tr| Blog - Kediler Nasıl Yıkanmalıdır? - Kediler Ne İle Yıkanmalıdır

Kediler Nasıl Yıkanmalıdır? - Kediler Ne İle Yıkanmalıdır
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Kediler Nasıl Yıkanmalıdır? - Kediler Ne İle Yıkanmalıdır

EV KEDİLERİ NASIL YIKANMALIDIR?

Kediler genel olarak çok temiz canlılardır. Siz onları yıkamasanız da onlar sürekli olarak kendilerini temizler. Ancak bazı sağlık sorunları olduğunda veya normalden daha fazla kirli olduklarında bu sevimli dostunuzun temizlik işlemini üstlenmeniz gerekebilir. Kediler nasıl temizlenir.

Kedinizi ne zaman ve hangi durumlarda yıkamalısınız?

Egzama veya mantar gibi hastalıklar kimi zaman minik dostunuza görülebilir. Bu gibi bir durumda bir uzman tarafından önerilen bir şampuan kullanmanız gerekir. Bu, hastalığın direk olarak çözümü değildir ancak iyileşme sürecine katkısı olabilir.

Zehirli veya zararlı bir madde kedinize temas ettiyse, mümkün olan en kısa sürede onu yıkamalısınız. Aksi halde, o kendini temizlemeye çalışırken zehirlenebilir veya zarar görebilir.

İshal gibi bir rahatsızlık yaşadığında veya kendi temizlemesi yeterli gelmediğinde, siz devreye girebilirsiniz.

Kedimizi adım adım temizlik işlemine hazırlamanın yolları

  • Yıkama işleminin birkaç gün öncesinde tırnaklarını kesebilirsiniz. Bunun nedeni banyoda iken size zarar vermesinin önüne geçmenizdir. Birkaç gün öncesinde bu işlemi yaptığınızda ona sakinleşmesi için vakit tanımış oluyorsunuz.
  • Daha sonra tüylerini tarayabilirsiniz. Böylece eğer tüylerde karışıklık varsa ıslak olduğu zamana göre daha kolay çözebilirsiniz.
  • Aynı zamanda bazı kediler taranmayı severler yani yıkama sırasında onu tararsanız, rahatlamasını da sağlayabilirsiniz.
  • Sonrasında sıra onların cildine dost olan kedi yıkama şampuanı seçimine geliyor. Kendiniz için kullandığınız şampuanlar, kediler için uygun değildir.
  • Sevdiği oyuncaklarını banyo sırasında bulundurmanız da onun eğlenmesini ve rahatlamasını sağlayabilir.
  • Banyo sırasında kedinin kaçma veya bir şeylere zarar verme ihtimaline karşı, etrafta mümkün olduğunca az eşya bırakmalısınız. Eğer kum kabını banyoda tutuyorsanız, bu süre boyunca farklı bir yere koyabilirsiniz.
  • Klozetin kapağını kapatmak da iyi olabilir çünkü korkar veya heyecanlanırsa içerisine atlayabilir.
  • Yıkayacağın alanın zeminine kedinin patileri ile tutunabileceği bir malzeme koyarak kendini daha güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz.
  • Banyo sonrasında üşüyebileceği için, kurulama havlularını hemen kullanabileceğiniz bir yerde tutmalısınız.
  • Son olarak her ihtimale karşı vücudunuzu koruyacak uzun kollu kıyafetler giyerek, kendiniz için de güvenlik önlemi alabilirsiniz.

SÜPER TEMİZLİK