Kepek nasıl geçer? - Kepekli saça ne iyi gelir?

Kepekli saçlar için ne yapmalı? | Kepek için en iyi şampuan hangisi? | Yağlı kepek nasıl geçer? - SüperTemizlik

Kepek nasıl geçer? - Kepekli saça ne iyi gelir?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Kepek nedir?

Kepek, hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilen, beyaz ve gri cilt pullarının saç derisinde ya da saçın üzerinde görünmesine neden olan, yaygın bir cilt sorunudur. Yapılan çalışmalar, kepeğin toplumda görünme oranının %50 olduğunu gösterir. Diğer bir deyişle her iki kişiden birinde kepek görülür. Kepek, genellikle ciddi bir soruna işaret etmez ve kişiden kişiye bulaşmaz. Bununla beraber estetik olarak sıkıntı yaratan bir durumdur.

Karbonat ya da kabartma tozu

Karbonat ya da kabartma tozu kepek için en yaygın bilinen çözümlerden biridir. Önce saçlarınızı ıslatın ve bir paket veya bir avuç kabartma tozunu saç derinize dökün ve iyice ovalayın. Daha sonra durulayın. Bunu saçlarınızı yıkamadan önce haftada 3 kez yapabilirsiniz. 

Sirke

Saçlarınızı şampuanlamadan önce 2 kaşık sirkeyi dilerseniz spreyli bir şişe yardımıyla saçlarınıza sürün. Saçlarınıza masaj yaparak beklediğiniz 10 dakikanın sonunda durulayarak daha sonra şampuanlayabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağı

Şampuanınıza ekleyeceğiniz küçük bir miktar çay ağacı yağı bile kepek probleminizi büyük ölçüde bitirebilir. Kepek söz konusu olduğunda çay ağacı yağı, antibakteriyel ve antifungal özellikleri sayesinde anında etki sağlayabiliyor.

Sakaldaki Kepek Nasıl Giderilir

  • Bu doğal yöntemlerden birisi zeytinyağlı sabun ve saf zeytinyağı uygulamasıdır.
  • Öncelikle bir pamuğa dökülen zeytinyağı, sakallara yedirilir. Bir müddet beklenir.
  • Bu bekleme süreci ne kadar uzun olursa sonuç da o kadar etkili olur. Sonrasında sakallar, zeytinyağlı sabun ile yıkanır.

SÜPER TEMİZLİK