Kıyafetten ve Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Süpertemizlik.com.tr| Blog - Kıyafetten ve Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Kıyafetten ve Halıdan Çay Lekesi Nasıl Çıkar
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Çay, tüm dünya ülkeleri tarafından sevilerek ve yaygın olarak tüketilen bir içecektir. Günün her saatinde büyük keyifle tüketilen çayın lekesi ise üzücüdür. Eğer çay şekerliyken dökülmüşse, lekenin çıkarılması zordur. Şekersiz lekelerin çıkarılması daha kolaydır. Okuyucularımız için çay lekesi nasıl çıkar noktasında pratik ve etkili bilgiler:

 

Çay Lekesi Nasıl Çıkar

Çay lekesini çıkarmak için değişik yöntemler uygulanabilir. Uygulamalardan olumlu sonuç almak için dikkat edilmesi gereken şey, lekeye doğru müdahaleyi yapmaktır.

 

Kahve Lekesi Nasıl Çıkar

Kumaştan Çay Lekesi Nasıl Çıkarılır

Arkadaşlarınızla güzel bir akşam vakti çay sefası yaparken, elbisenize dökülen çay, size kötü bir sürpriz yapabilir. Ama endişelenmeyin, anında müdahale ederseniz, elbiseden çay lekesi nasıl çıkar diye düşünmenize gerek kalmaz. Gerekli bilgiler için, aşağıdaki yazımızı okuyun.

  • Emici bir bez ya da kağıt havlu ile, çay lekelerinin emilmesi sağlanır. Sonra, normal çamaşır deterjanıyla müdahale edebilirsiniz. Bir miktar toz deterjanı lekeli bölgeye üstünü kapatacak kadar döküp ovalarsanız, leke derine işlememişse olumlu sonuç alabilirsiniz.
  • Beyaz sabun, çay lekesini çıkarmak için kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Doğrudan lekenin üzerine beyaz sabunla müdahale etmek, lekenin fazla yayılmadan ve derine nüfus etmeden çıkarılmasını sağlar.
  • Temizlik işlerinde kimyasallar kadar güçlü etkiye sahip olan ancak bu temizleyiciler gibi zararlı etkisi bulunmayan sirke, çay lekesinin çıkarılmasında kullanılabilir.

 

Halıdaki Çay Lekesi Nasıl Çıkar

En sevdiğiniz halınıza dökülen çay oldukça canınızı sıktı ve sizi, halıdaki çay lekesi nası çıkarılır diye arayışa yönlendirdi. Şimdiki halıların kalitesi çok farklı ve ufak bir müdahalede bile zarar görebilecek nitelikte. Bu nedenle, çay lekesi halıdan nasıl çıkar diye yaptığınız araştırma sonucunda öğrendiğiniz teknikleri dikkatli uygulamanız gerekmektedir.

  • Karbonat ve ılık su birleşimi ile elde edilen homojen karışım, halının çaylı bölgesine dökülür ve yüzey silinir. Sonra durulanır.
  • Bulaşık makinelerinde kullanılan parlatıcılar da, halıdan çay lekesini çıkarmada yüksek temizleyici etkiye sahiptir. Parlatıcı, suda çözdürülerek bölgeye sürülür ve yarım saat kadar bekletilip silinir.
  • Limon, her evde bulunan ve güçlü temizlik etkisine sahip doğal bir üründür. Halıya hiç zarar vermeden lekeyi çıkarak limon, aynı zamanda bölgede gözle görülür bir temizlik sağlar. Bir limonu keserek halı üzerinde çay lekesi bulunan bölgeyi iyice ovarsanız leke çıkacaktır.
  • Sirke, her lekede olduğu gibi, çay lekesinde de profesyonel temizlik etkisi gösteren bir üründür. Karbonatla karıştırılırsa daha etkili olur. Karbonat ve sirke karışımı ile, çay lekesi bulunan bölge silinir. Kısa sürede leke çıkacaktır.
  • Halıdan çay lekesini çıkarmak için, bulaşık sabunu da denenebilir. Bulaşık sabunu, lekeli bölgeye damlatılır ve ıslak bezle ovulur. Sonra birkaç kez durulanır.
  • Genel temizliklerde sıklıkla kullanılan arap sabunu, hem zararsız hem de doğal bir temizleyicidir. Arap sabunu ılık suyla köpürtülür ve çay lekesi silinir. Leke çok fazla derine işlememişse, olumlu sonuç verecektir.
  • Limon ve karbonat, çay lekesi nasıl çıkar diye merak ediyorsanız, size önerebileceğimiz yöntemler arasında bulunmaktadır.

Çay lekesinin nasıl çıkarılacağına dair verdiğimiz bu bilgilerle, başınıza gelen talihsiz kazaları gidererek, çay saatlerinizi tekrar keyifli hale getirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta, çay lekesine döküldüğü anda müdahale etmenizdir. Böylelikle, lekeyi bulunduğu yerden kolayca ve zararsız şekilde çıkarabilirsiiniz.

Süper Temizlik Apartman Temizliği
Süper Temizlik Cam Temizliği
Süper Temizlik Ev Temizliği
Süper Temizlik Haşere İlaçlama
Süper Temizlik Halı Yıkama
Süper Temizlik İnşaat Sonrası Temizlik
Süper Temizlik Koltuk Yıkama
Süper Temizlik Kuru Temizleme
Süper Temizlik Ofis Temizliği
Süper Temizlik Ütü Hizmeti (Ütücü)
Süper Temizlik Dış Cephe Cam Temizliği
Süper Temizlik Gündelikçi, Yardımcı Bayan
Süper Temizlik Hastane Poliklinik Temizliği
Süper Temizlik Okul Dershane Temizliği
Süper Temizlik İş Yeri Temizliği
Süper Temizlik Yurt Temizliği
Süper Temizlik Avm Temizliği
Süper Temizlik Fabrika Temizliği
Süper Temizlik Endüstriyel Temizlik
Süper Temizlik Villa Temizliği
Süper Temizlik Temizlik Hizmetleri

SÜPER TEMİZLİK