Süper temizlik Kombi Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

Süper temizlik Kombi Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Kombi kullanıcıları zaman zaman kombilerinin normalden daha verimsiz çalıştığını, peteklerin eskisi kadar ısıtmadığını, peteklerin bir kısmı ısınırken diğerlerinin soğuk kaldığını ve hatta tek bir petekte ısı farklılıkları olduğunu gözlemleyebilirler. Bu şikayetlerin ardında farklı kombi arızaları olabilse de en sık görülen sorun; kombi peteklerinin zaman içerisinde tıkanması ve sıcak su sirkülasyonunun istenilen düzeyde gerçekleşmemesidir.

Kombi petek temizliği; kombi bakımı süreçlerinin doğal bir bileşeni olarak yorumlanabilir. Dönemsel olarak gerçekleştirilen kombi petek temizliği işlemleri sonrası kombi sahipleri kombilerinden aldıkları verimin yükseldiğini gözlemlerler. En soğuk kış günlerinde konforları yarıda kesilmeden kombilerini güvenli bir şekilde kullanabilirler.

Peki ya kombi petek temizliği yapılmazsa ne olur? Bu yazımızda kombi petek temizliği yaptırılmadığı takdirde kombi kullanıcılarını bekleyen olumsuzlukları sizlerle paylaşacağız.

 

Kombi Petek Temizliği Yapılmazsa Kombi Arızaları Oluşabilir

Kombiler kalorifer peteklerine sıcak su gönderilmesini ve bu yolla ortam ısısını arttırmayı hedefleyen cihazlardır. Kombi uzun zaman çalışmaya devam edince kalorifer peteklerinin içerisinde demir oksit ve kireç içeren kalın bir çamur tabakası oluşur. Bu çamur tabakası kombilerin performansını etkiler ve normale oranla çalışırken daha fazla zorlanmalarına neden olarak kombilerin arızalanmasına yol açar.

Kombi petek temizleme işlemi ihmal edilirse kombilerin ömrü dahi kısalabilir. Kombilerini daha uzun süre kullanmak isteyen kombi sahiplerinin kombi petek temizliği için yalnızca alanında deneyimli kombi teknisyenlerinden hizmet almaları gerekir.

Kombi Petek Temizliği Yapılmazsa Doğalgaz Faturaları Yükselir

Kombi petekleri içerisinde toz ve pislikler birikmeye başladığında kombiler eski verimliliklerini kaybederler. Eskiden tüm evi ısıtabildikleri derecelerde çalıştırılmaları kombi petek temizliği ihmal edildiğinde artık yeterli gelmez. Sıcak su, peteklerin her bölgesine temas edemediği için kullanıcılar ister istemez kombileri daha yüksek derecelerde çalıştırmaya başlarlar. Bunun sonucunda kombilere aşırı yüklenilmesinin yanı sıra doğalgaz faturalarında da fark edilir bir artış yaşanır.

Enerji kaynaklarının verimli kullanılması, aile bütçesine çok yük gelmemesi ve elbette çevre bilincinin korunması adına kombi petek temizliği hizmetleri dönemsel olarak kurumsal ve profesyonel kombi servisi firmalarından alınmalıdır.

Kombi petek temizliği sırasında çoklu işlemler uygulanır. Bu işlemler ilk olarak cihaz ve petekler arasında bağlantı kurulmasını; sonrasında ise ön yıkama kapsamında peteklerdeki tüm pisliklerin tahliye edilmesini kapsar. Akabinde özel bir kimyasal ilaç ile peteklerde kalan tüm tozlar akıtılır ve kalorifer peteklerinin bakımı yapılarak dayanıklılığı arttırılır.

Kombi Petek Temizliği Yapılmazsa Ortam Yeterince Isınmaz

Kombi petek temizliği yapılmadığında peteklerin içinde biriken tortular dolaşımdaki sıcak suyun önünde bariyer gibi engelleyici bir unsura dönüşürler. Su tıkanıklıkları yıkamaz ve dolayısıyla petekler içerisindeki yolculuğunu tamamlayamaz. Sonuç; ortam ısısının yeterli seviyede olamaması ve petekler arasında ısı eşitsizliğinin oluşmasıdır.

Kombi Petek Temizliği için KomKli Farkını Deneyimleyin

İstanbul’un tüm ilçelerine kombi bakımı, kombi tamiri ve kombi petek temizliği hizmetlerini sunan KomKli; kombi petek temizliği denilince de akla ilk gelen kombi servisi firmaları arasında yer almaktadır. Bacalı, hermetik ve yoğuşmalı kombiler için servis sunan KomKli çalışanları, kombi petek temizliği hizmetlerinde de kaliteden ödün vermemektedir.

Kombi petek temizliği işlemleri sırasında makine ve özel kimyasal temizleyiciler kullanan KomKli çalışanları evde bulunan her bir petek tamamen temizlenene kadar ön yıkama işlemini yarıda kesmez. Tüm peteklerden tertemiz su tahliye edilene kadar ön yıkama işlemine devam edilir; kimyasallar peteklerin içerisine iyice nüfus etsin diye kombi çalıştırılır ve kombiden kimyasallar atılarak kombi ayarları yeniden yapılandırılır.

 

SÜPER TEMİZLİK