Kurumuş Oje Nasıl Tazelenir? - Kuruyan Oje Sıvılaştırmak

Kurumuş Oje Nasıl Tazelenir | Kuruyan oje nasıl sıvılaştırılır | Tırnakta bozulan oje nasıl düzeltilir | Katılaşan oje - SüperTemizlik

Kurumuş Oje Nasıl Tazelenir? - Kuruyan Oje Sıvılaştırmak
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Katılaşan Oje Nasıl Hayata Döndürülür? | Kuruyan Oje Sıvılaştırmak | Tırnakta bozulan oje nasıl düzeltilir

Ojeler, bazen alındıktan kısa bir süre sonra katılaşabiliyor, yapıları bozulabiliyor. Daha şişenin yarısı duruyorken ojenizi çöpe atmak istemiyorsanız uygulayabileceğiniz birkaç yöntem var!

Aseton Kullanmak

1-Kozmetik ürünler satan bir dükkândan aseton al. Çoğu kozmetik dükkânı aseton satar. Kozmetik malzemeler satan bir eczanede de aseton bulabilirsin. Asetonu alınca bir kaba birkaç damla damlat.

2-Asetonla portakal yağını karıştır. Asetona eşit ölçüde portakal yağı ekle. Karıştırmak için kabı salla.

3-Fırçayı asetonla durula. Fırçayı asetonun içine koy ve içinde gezdir. Fırçada kalan oje parçaları dağılacak ve gevşemeye başlayacaktır. Fırça temizlenene kadar gezdirmeye devam et.

4-Fırçayı tekrar şişeye yerleştir. Fırça artık asetonla iyice ıslandı. Fırçayı tekrar şişeye yerleştir. Kapağı döndürerek kapat ve şişeyi hafifçe salla. Fırçadaki aseton, ojenin geri kalanını gevşetecek ve böylece ojeyi yeni gibi kullanabileceksin.

 

Oje inceltici kullanın

Oje inceltici ürünler, katılaşan ojeyi yenilemenin en iyi yoludur. Yapısı bozulan ojenizin içine birkaç damla inceltici dökün. Ardından kapağını kapatın ve sallayın. İnceltici ile oje birbirinize iyice karışsın. Oje, fırçadan düzgün bir şekilde akarsa kullanıma hazır demektir.