Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır?

Süper temizlik.com.tr| Blog - Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır?

Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır?

Lens solüsyonu kullanımı ve lenslerinizin temizliği nasıl yapılır?

Lens solüsyonunu bir miktar lensinize dökerek tırnaklarınıza değdirmeden ovarak temizleyebilirsiniz. Bazı tip solüsyonların üzerinde “no-rub” yani ovalamaya gerek yoktur ibaresi bulunur. Bu durumda ovalamaya gerek kalmaz. Ancak bazı çalışmalar göstermiştir ki en iyi dezenfekte yöntemi ovarak gerçekleştirilen temizliktir.

Lensinizi temizlemeden önce muhakkak temiz bir yer tercih edin. Düz bir yer olmasına dikkat edin, solüsyonunuz dökülebilir. Bunun yanı sıra kontak lenslerinize dokunmadan önce muhakkak ellerinizi iyice yıkayın. Lensinizi avuç içinize koyun. Birkaç damla solüsyon damlatın. İşaret parmağınızla tırnağınızı değdirmeden ileri geri şekilde ovarak temizleyin.

Lensleri her kullanımdan önce temizlemek göz sağlığınız için oldukça önemlidir. Lenslerinizi temizledikten sonra özel kaplarına yerleştirip üzerine dezenfektan solüsyon koyarak en az 4-6 saat saklama kabında bekletebilirsiniz. Eğer solüsyonu açmayacaksanız 7 güne kadar kabın içinde bekletilebilir.

Lensi kullandıktan sonra kaptaki dezenfektanı boşaltın ve yeniden lensleri kullandığınız zaman yeni kontak lens solüsyonu koyarak dezenfekte edebilirsiniz.