Parke Nasıl Silinir? Parke Temizliğindeki Püf Noktalar

Süper temizlik.com.tr| Blog - Parke Nasıl Silinir? Parke Temizliğindeki Püf Noktalar

Parke Nasıl Silinir? Parke Temizliğindeki Püf Noktalar
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Parke Nasıl Silinir? Parke Temizliğindeki Püf Noktalar

Temizliği en kolay yer kaplaması olan parkeler, hem su geçirmez özelliğiyle hem de birçok renk alternatifiyle günümüzde tüketiciler tarafından çokça tercih ediliyor. Sağlık açısından da özellikle toz tutmaması, alerjik hastalıklara sahip olan insanlar için büyük bir tüketim sebebi. Isı ve ses yalıtımında da etkili bir ürün olan parkeler, ekonomik anlamda da tüketiciyi zorlamıyor. Artık banyolarda bile tercih edilen parkelerin temizlenmesi de çok kolay.

Parkelerin Silinmesi ve Cilalanması

Parkelerin silinmesi için yapılması gerekenler şunlardır:

  1. Öncelikle parkenin silinmesi için seçilen bez, tozu içinde hapseden ve kolaylıkla sıkılabilecek şekilde olmalıdır. Toz toplayıcı, fiber bezler tercih edilebilir. Ahşap yüzey temizliği denince fiber bezler ilk akla gelen temizlik ürünüdür.
  2. Bez ıslatıldıktan sonra mümkün olduğunca sıkılmalı ve hafif nemli bir hale getirilmelidir. Çünkü çok fazla su, parkede şerit şeklinde izlerin kalmasına sebep olacaktır ve güzel durmayacaktır.
  3. Ayrıca su içerisine konulan deterjan da parkeyi silmek için özel olarak seçilen deterjanlardan olmalıdır. Bazı kullanıcılar deterjan yerine arap sabunu-sirke ikilisini suyla karıştırarak doğal bir deterjan elde ediyorlar.
  4. Parkeler hafif nemlendirilmiş bezle iyice silindikten sonra, kuru bir bezle de üstünden geçilebilir.
  5. Son olarak da cilalama işlemi yapılır. Sprey cilalar parke üzerine sıkılır, temiz bir bezle sıvı yayılır. Bu sayede parkeler çizilmeyecektir ve temizlenmesi kolaylaşacaktır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, parkelerin üzerine aşırı sert cisimleri düşürmemektir. Çünkü bu durum, parkelerin çizilmesine ya da delinmesine sebep olabilir.

SÜPER TEMİZLİK