Renkli Kişilikler İçin Renkli Ev Dekorasyonları

Süper temizlik.com.tr| Blog - Renkli Kişilikler İçin Renkli Ev Dekorasyonları

Renkli Kişilikler İçin Renkli Ev Dekorasyonları
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Yeni bir eve girdiğimizde ilk fark ettiğimiz şey nedir? Tabi ki renkler değil mi?  Çünkü beynimiz gerçekten harika. 1 saniyede farkında bile olmadığımız, binlerce minik ayrıntıyı yakalar. Daha sonra bu ayrıntılara dayanarak algılar oluşturur ve biz insanlar sıklıkla buna göre davranıyoruz. Renkler; tüm nesneler üzerinden beynimize işlenmesi için bol miktarda bilgi verir. Bu yazımızda rengarenk karakterler için renkli ev dekorasyonları hakkında bilgi vereceğiz. Unutmayın her insan bir renktir. Sizde hangi renk olduğunuza karar verip evinizi bu renk odağında tasarlarsanız , evinizle bir bütün oluşturabilirsiniz. O zaman haydi başlayalım..

Ev Dekorasyonunda Renkler Kişiliklerimizi Yansıtır!

Gerçekten bunu düşündüğünüzde,evimizin tasarım seçimlerimi,aslında  kim olduğumuz hakkında bir  çok şey söylüyor. Ev tasarımında her evin aynı temel unsurlara ihtiyacı vardır : yer döşemeleri, mobilyalar ve aydınlatma vb. Bir evi oluşturmada bu unsurlar belki yeterli olurdu, ama bizi yansıtan ve estetik olarak bizi sevindiren dekor öğeleri olmadan pek yeterli olmayacaktır. Ev tasarımını yaparken seçtiğimiz renkler kişiliğimizi hem yansıtır hem de bize farklı duygular katabilir. Son yıllarda yapılan araştırmalar da  renk tercihi ve kişilik özellikleri arasında bir bağlantı olduğu ortaya konuldu.  Hatta aynı renkleri tercih eden bireylerin aynı karakteristik özellikler taşıdığı sonucuna da varıldı. Pek hangi renk hangi ruh halimizi yansıtıyor?

Turuncu: Enerjik, mutlu

Sarı: İkna edici, neşeli

Yeşil: Yardımsever,Sadık,İçe dönük

Mavi: Analitik, temkinli,Ciddi

Mor: Rahatlatıcı, değerlerin saygınlığı

Beyaz: Huzurlu, genellikle organizasyonda iyi

Siyah: Yaratıcı, Deneysel ,Dışa Dönük

Kırmızı: Hırslı, Temkinli,Dominant

Ev Dekorasyonunda Renkler Ruh Halimizi Etkiliyor!

Dekorasyonda tercih ettiğimiz cıvıl cıvıl renkler ve bu renklerle yapılan dekorasyon örnekleri size de ilham kaynağı oluşturabilir.Peki hangi rengi neden tercih etmeliyiz ? Nasıl dekore etmeliyiz?

Huzuru evinde sevenler için Beyaz ve Tonları..

Her oda için harika bir temel renk olan beyaz, mekanların daha büyük görünmesini sağlayan büyülü bir kabiliyete sahiptir. Temizlik ve sadelikle ilişkilendirilen beyaz, her odaya uygulanacak mükemmel temel renktir. Buz beyazından fil dişine kadar her yere sığacak kadar ince bir renk var ve yenilemek için renk ekleyerek güncellemesi kolay. 

Güneşin Rengi Sarı İle Enerjik..

Aydınlık ve mutlu sarı, güneşin ve yazın rengidir ve etkisinde inkar edilemez derecede neşelidir. Ancak, gardıroptan iç mekanlara kadar çalışmak zor bir renk olabilir. Yaratmak istediğiniz atmosfere sakinleştirici , canlı ve üretken rahatlama etkisi oluşturur. Boşluk duygusunu genişletmek ve zarif bir stil ifadesi oluşturmak için koridorda sarı deneyin. Sarı, psikolojik önceliklerden biri olan duygularla ilgilidir. Kullanırken biraz dikkatli olmak gerekir.

Çekici Renk: Mor.

Mor, iç mekanınıza mükemmel bir dokunuş ve çekicilik katar. Büyüleyici bir renk olan mor, daha koyu bir renk tonu kullanıldığında yemek odasında ideal olan bir ortam yaratabilir. Alternatif olarak, leylak tonları, bir odada  sakinleştirici bir etki yaratabilir ve bir yatak odasının iç düzenine uygundur.

Hırslı Kişilikler İçin ve Canlı Kırmızı Tonları..

Kırmızı, ev iç mekanlarında çok popüler bir renk seçimidir. Kırmızı her alana sıcaklık ve canlılık getirecektir. Yemek odası için mükemmel bir seçimdir, akşam yemeği partileri ve aile toplantıları için mükemmel bir zemin olacaktır. Kırmızı seçiminizi krem ​​veya daha açık tonlarla dengeleyerek tamamlayın ve koyu renkli ahşap ve zengin deri dokular ile katmanlayın. Kırmızı, evde mükemmeldir çünkü klasik ikonik bir ifade oluşturmak için kullanılabilir. Farklı kırmızı tonları mevsime bağlı olarak daha iyi sonuç verir.

Çalışmayı sevenlerin rengi: Mavi..

Gök mavisi, kobalt, turkuaz, safir, donanma; mavi renk, grafik boyunca çok çeşitli varyasyonlarla gelir. Genel bir sakinlik ve zeka duygusu olduğu gibi barış ve istikrar da mavi ile ilişkilidir. Renk Psikolojisine göre mavi, zihnin rengidir ve zihinsel aktiviteyi teşvik ettiği ,ofisler ve çalışma alanları için mükemmel bir seçim olduğu düşünülmektedir. Masmavi bir gökyüzünün veya sakin suların uyarıcı olan mavisi, aynı zamanda evdeki herhangi bir oda için harika bir seçim yapan sakin huzuruna katkıda bulunan bir doğa çağrışımına sahiptir.

Doğanın Verdiği Renk: Yeşil..

Sonsuzca canlandırıcı ve her zaman yeni yaşam ve doğa ile ilişkili, yeşil ev için muhteşem bir renktir. Toprak rengi ahşap tonlarıyla iyi karışan koyu renkli gölgelerden, retro renk tonlarına ve koyu ve parlak yeşillere kadar, bu ev genelinde iyi çalışabilen bir gölgedir. Bir odanın atmosferini güçlendirmesini sağlamak için bol miktarda doğal ışık alan mekanlarda deneyin aynı zamanda spektrumdaki insan gözü için en dinlendirici renk olduğunu unutmayın.

Yerinde Duramayanların Rengi: Turuncu..

Risk almaktan korkmayanlar için idealdir. Sıcak ve aydınlık olan bu renk, evin içine eklendiği her yerde bir açıklama yapacaktır. 60’lı ve 70’li yılların kaygısız titreşimini uyandırarak sessiz tonlar retro bir his yaratmaya yardımcı olur. Oturma odasından mutfağa kadar herhangi bir alanda ifade vermek için turuncu mobilyalara bakın