Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir? - Saç dökülmesi için ne iyi gelir?

Erkeklerde saç dökülmesini engellemek | Stresten saç dökülmesine ne iyi gelir | Saç dökülmesi nasıl önlenir? - SüperTemizlik

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir? - Saç dökülmesi için ne iyi gelir?
saç dökülmesi nasıl önlenir
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Erkeklerde saç dökülmesini engellemek | Stresten saç dökülmesine ne iyi gelir | Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Saç dökülmesi genellikle genetik kökenli olmakla birlikte çeşitli hastalıklardan dolayı da yaşanabilmektedir. Bunun yanında geçici hastalıklar sinüzit, enfeksiyon, bağırsak paraziti saç dökülmesini tetiklerken B12, magnezyum, çinko ve demir eksikliği de saç dökülmelerine yol açar.

Saçına Zarar Vermekten Kaçınmak

1-Saç kurutma makinesi kullanımını sınırla. Isı, saç proteinlerini güçsüzleştirir. Saçın sürekli ısınması ve kurutulması saç tellerinin güçsüzleşip kırılmasına, dolayısıyla da saç dökülmesine neden olabilir. Aksi takdirde saç dökülmesi sorunu ortaya çıkmayabilirdi.

  • Saçına ısı veren diğer cihazlar arasında saç maşası, elektrikli saç fırçası ve saç düzleştirici sayılabilir ve bunlar da saçına aynı şekilde zarar verir.
  • Isıtıcılı aletler kullanıyorsan dikkatli ol çünkü sürekli yanan saç derisi, saç köklerine kalıcı hasar verebilir!

2-Perma yaptırmaktan kaçın. Perma kimyasal düzleştirme ya da kimyasal saç kıvırma işlemine denir. Bu işlemler saçına zarar verebilir. Özellikle saçının iç bağlarını kırar, sonra yeniden şekillendirerek saçını düzleştirir veya kıvırır. Bu işlem saçını güçsüzleştirir; cansız, kuru ve kırılgan hâle getirir.

3-Boya ve kimyasal ürünler kullanmayı bırak. Saçı renklendiren kimyasalları sık kullanmak, saçın ciddi zarar görmesi riskini artırır. En fazla dört ila altı haftada bir saçını boya.

4-Saçını ağartma. Kimyasallar, saçını ağartırken üst deriye nüfuz eder ve bu, saçına doğal rengini veren maddeyi yok eder. Bunu yaparak saçının yapısını değiştirmiş olursun ve saçın zarar görmeye daha elverişli olur.

5-Saçını çok sıkı bağlama. Bazı saç şekillerinde saçını sıkı bağlaman gerekir, her gün kullanıldığında saç lastikleri ve tokalar saç dökülmesine sebep olabilir. Örneğin sıkı bağlanmış atkuyruğu, sıkı örülmüş örgüler, Afrika örgüsü (cornrows) ve saç örgüleri her gün yapıldığında önemli düzeyde saç dökülmesine yol açabilir.

SÜPER TEMİZLİK