Saç Nasıl Hızlı Uzar? - Saçlar neden geç uzar

Süper temizlik.com.tr| Blog - Saç Nasıl Hızlı Uzar? - Saçlar neden geç uzar

Saç Nasıl Hızlı Uzar? - Saçlar neden geç uzar
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Saç Nasıl Hızlı Uzar?

Saçlar neden geç uzar?

Saçlarınız gerek sağlıklı gözükmesi için kullandığınız ürünler gerekse de sürekli değiştirdiğiniz renklerden dolayı çabuk yıpranabilir. Bu kadar çok kimyasala maruz kalan saç derisi ne yazık ki sağlıklı olarak saçın uzamasına izin vermez. Doğal besinler tüketerek, kimyasal içeriği çok olan ürünler kullanmayarak saç derinizi değiştirebilir ve saçlarınızı uzatabilirsiniz.

Saç nasıl hızlı uzar ve saç nasıl uzar?

Yapılan araştırmalara göre saç ömrü 3-4 yıl boyunca aktiftir. Bu aktif dönemden sonra birkaç gün içinde geçiş dönemine girer. Sonrasında ise üç ay kadar bir dönem içinde dinlenme evresine girer. Saçlar bir ayda yaklaşık bir santim uzar. Günde 100’e kadar saç teli de dökülür. Saçınıza doğru bakımları uygulayarak kopan saç teli sayınızı azaltabilirsiniz. Bunun yanı sıra olumsuz etkileri de azaltabilirsiniz. Saçlarınız sağlıklı, parlak ve canlı bir şekilde uzasın diye doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Saç‌ ‌nasıl‌ ‌hızlı‌ ‌uzar‌ ‌doğal‌ ‌yöntemler‌ nelerdir diye soracak olursanız biberiye yağı eski zamanlardan beri kullanılan yağlardan biridir. Saç derisini besler ve saç dökülmelerine iyi gelir. Saç köklerini açarak hızlıca uzamasını sağlar. Kullanımı da oldukça basittir ve saç nasıl hızlı uzar sorunuzun yanıtlarından biri olur:

  • Biraz biberiye yağıyla biraz hindistan cevizi yağını karıştırıp saç derinize masaj yaparak uygulayın
  • Ardından gece boyu saçınızda bekletip sabah durulayın.

Biberiye yağını şampuanınız ya da saç kreminizin içine koyarak da kullanabilirsiniz. Doğal olarak hazırlanan ev yapımı elma sirkesi doğal yolla saçlarınızın pH değerini dengeler. Saçlarınızın uzamasını hızlandırır. Doğal olarak da saçlara parlaklık verir. Aynı zamanda saçlarınıza sağlıklı görünüm de kazandırır. Sirke kullanımı da oldukça pratiktir:

  • Saçlarınızı şampuanınızla yıkayın.
  • Daha sonra sirke ile suyu karıştırın ve temiz saçlarınıza durulama suyu olarak kullanın.

Bunu her uygulamada yapabilirsiniz. Bir süre sonra saçlarınızın canlı ve daha parlak olduğunu siz de göreceksiniz.

SÜPER TEMİZLİK