Süper Temizlik Bahar Temizliği

Süpertemizlik.com.tr| Blog - Süper Temizlik Bahar Temizliği

Süper Temizlik Bahar Temizliği
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Süper Temizlik Bahar Temizliği

Bahar temizliği bütün bir yıl boyunca yapmaya fırsat bulamadığımız temizliklerin yapılmasıdır. Diyarbakır Temizlik Şirketleri Doğu Temizlik’ten yıllık temizliğinizi planlamanıza yardımcı olacak bilgiler.

Bahar Temizliği Nasıl Yapılır?

Perde, panjur ve tenteleri yıkayıp temizleyin. Bu cidden önemli ve hayli zorlayıcı bir iştir. Güneşlikleri çıkarıp banyo küvetine doldurduğunuz ılık deterjanlı suya yatırın. Kaba kiri aktıktan sonra birkaç kez durulayıp sularını akıtın. Fazla sıkmadan banyo küvetinin üstüne asın.

Tuvalet ve Banyo Temizliği Nasıl Olmalı? Görmek için Tıklayın.

Panjurları ise una batırdığınız bir fanila parçasıyla silebilirsiniz. Tuhaf gelebilir ama işe yaradığını göreceksiniz. Jaluzilerde de bu yöntem işe yarıyor ancak onları deterjanlı suyla da silebilir sonra iyice kurularsınız.bahar temizliği

Camları silin.

 

Yazlık, kışlık giyeceklerinizi ayırınBir yıl boyunca hiç gerek duymadığınız ya da giymek istemediğiniz elbiselerin durumuna göre ya ihtiyacı olan birilerine verin ya da kumaşını bir şekilde değerlendirmek üzere ortadan kaldırın.


Radyatörleri silip temizleyin. Radyatörler, kalorifer petekleri ve havalandırma sisteminizin bakımını yaptırın. Bu hem genel bir temizlik sağlar hem de sistemin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Tertemiz Çamaşırlar için Pratik Fikirler Lütfen Tıklayın.

Barbekü mangalınızı ve ızgaralarını arıtın. Bu yöntemi deneyebilirsiniz. Kömürler kor gibi kızarınca en kalınlarından büyük alüminyum folyoyu üstüne kapatıp bastırarak kenarlarını iyice sıkıştırın. Sonra mangalı alt üst edin. Folyoyu açtığınızda barbekü kenarlarında ve ızgarasında kalan yağ ve yiyecek kalıntılarının temizlendiğini göreceksiniz.


Yatak örtüleri, yorgan, battaniye ve koltuk kılıflarını temizletin.
Halıları altüst edip ters taraftan da elektrik süpürgesiyle güzelce süpürün.
Halıları şampuanlayıp püsküllerini yıkayın. Sürekli basılan yerlerle basılmayan bölümleri dengelemek için yerlerini değiştirin.
Garaj, çalışma atölyesi, merdiven altı ve tavan arasını düzenleyip temizleyin.

Pratik Temizlik Sırları için Lütfen Tıklayın.

Bahar Temizliği Ne Zaman Yapılır?

bahar temizlik

Bahar temizliğinin en doğru zamanı mart ayıdır. Aslında bunun en büyük nedeni sobalı evlerdir. Kışın bitmesiyle artık sobaların kaldırılması, kurum ve isin temizlenmesi gerekir. Sobalı bir evde oturmuyorsanız bile yine de kışlıkları ve halıları kaldırmak gibi işleri martt ayında yapmak en doğrusudur. Belli bir tarih belirlemezseniz kışlıkları kaldırmak, yaza hazırlanmak sandığınızdan uzun sürebilir. Bahar temizliğini ertleye erteleye ağustos ayını bulabilirsiniz.

SÜPER TEMİZLİK