Temizlik Şirketleri Kilo Almamıza mı Neden Oluyor?

Süpertemizlik.com.tr| Blog - Temizlik Şirketleri Kilo Almamıza mı Neden Oluyor?

Temizlik Şirketleri Kilo Almamıza mı Neden Oluyor?
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Temizlik Şirketleri Kilo Almamıza mı Neden Oluyor?

Günümüzde Kadınların pek çoğu dışarıda da çalışıyor. Buna rağmen araştırmalara göre yine de ev temizliğinin önemli bir bölümünü kadınlar yapıyor. Yapılan araştırmaya göre hane halkından erkeklerin haftada ortalama 3.9 saat evin temizliği ile ilgilenmesine karşılık, kadınların 11.2 saatini ev temizliğine harcadıklarını gösteriyor. Temizlik yanı sıra yemek ve diğer ev işlerinin genel ortalaması ise 9.1 saati buluyor.

Çocuklar arasında da cinsiyet farkı görülüyor. Yaşı 18'den küçük kız çocukları ev işlerine haftada 2.7 saat harcarlarken, erkek çocuklarına bu süre 2 saat. En sık yapılan işler ortalık toplamak, çöp atmak, çamaşır yıkamak, süpürmek ve banyoyu temizlemek olarak belirleniyor.

Temizlik yapmayı sevenlere iyi haberler de var. Temizlik yaparken yaktığımız kaloriler… Öncelikle en çok sevilen ve nefret edilen temizliklerden bahsedelim.

En sevilen işler sıralamasında ortalık toplamak ve alışveriş (%43) ile çamaşır yıkamak (%41) ilk sıralarda. En sevilmeyen işlerin başında fırını temizlemek (%48) yer alıyor. Sonraki sıralamada ise cam silmek(%44), duvarları silmek(%43) ve ütü yapmak(%40) var. Yine araştırma sonuçlarına göre yediğiniz bir hamburger eritmek için ayakta 1 saat süreyle ütü yapmanız gerekiyor. Bir tabak patates kızartması yerseniz bir saat boyu yerleri fırçalayacaksınız. Bir saat durmadan yatakları düzeltirseniz ancak bir peynirli sandviç eritebiliyorsunuz. Bu duruma göre temizlik yapmak kilo vermenize yardımcı olur diyebiliriz dolaylı olarak da olsa temizlik şirketleri kilo almanıza neden olabilir.

Yine de temizlik işlerine vakit bulamıyorsanız ya da profesyonel bir temizlik hizmeti almak istiyorsanız Süper Temizlik olarak ev ve iş yeri temizliğinize talibiz.

SÜPER TEMİZLİK