Temizlik Ürünleri Dükkanı Açmak – Temizlik Ürünleri Bayilikleri Almak

Süper temizlik.com.tr| Blog - Temizlik Ürünleri Dükkanı Açmak – Temizlik Ürünleri Bayilikleri Almak

Temizlik Ürünleri Dükkanı Açmak – Temizlik Ürünleri Bayilikleri Almak
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Temizlik ürünleri dükkanı açmak ve iş kurmak isteyen girişimciler düşük sermaye ihtiyacı duyulan bu iş fikri ile beklentilerinin üzerinde kazanç elde etme fırsatı yakalayabilirler. Temizlik ürünleri bayilik alarak karlı bir süreci başlatmak da temizlik malzemeleri satışı yapıp hem bireysel hem de kurumsal müşterilere hitap etmek de mümkündür. Temizlik ihtiyacının sürekliliği ve gerekliliği de düşünüldüğünde temizlik işi yapmak isteyen kişilerin kararlarının doğruluğu bir kere daha anlaşılabilir. Ancak her iş fikrinde olduğu gibi temizlik işine girmeyi düşünenlerin de öncelikle piyasa araştırması yapması gerekir. Bu yazımızda temizlik ürünleri dükkanı açmak isteyen girişimcilere başlıklar halinde önemli hatırlatmalar yapacağız.

Temizlik Ürünleri Dükkanı Açmak İçin Öncelikle Faaliyet Alanınızı Belirlemelisiniz

“Karar verdim, temizlik işine giriyorum” dediğinizde bu söylemden önce işin tüm dinamiklerini ele almış olmanız gerekir. Temizlik dendiğinde deniz derya kadar geniş bir faaliyet alanı vardır. Temizlik şirketi kurabilirsiniz, yalnızca temizlik ürünleri satabilirsiniz ya da temizlik hizmeti vererek müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Ürün satışları ve hizmet satışları arasında karşılaştırma yaptığınızda ve seçim gerçekleştirdiğinizde de yine de faaliyet alanını belirlemiş olmazsınız. Temizlik ürünleri dükkanı açmak yönünde karar verdiyseniz ev temizliği için mi, alan temizliği için mi, özel temizlik için mi ürün satışı yapacağınızı belirlemelisiniz. Aynı seçimi temizlik işlerinde faaliyet göstermeye karar verdiğinizde de gerçekleştirmelisiniz. Temizlik sektörünün hangi kulvarında faaliyet göstereceğinizi belirlemek iş ortaklarınızı seçerken ya da bayilik veren firmalar arasından tercih yaparken ihtiyacınız olan bir karar olacaktır.

İçin Hangi İş Modelini Seçeceksiniz?

Temizlik ürünleri satışı için faaliyet alanınızı belirledikten sonra iş modelinize de karar vermeniz gerekir. Temizlik ürünleri dükkanı açmak istediğinizde önünüzde iki seçenek olur. Bu seçeneklerden ilki kendi markanızla yola çıkmak ve kendi ticari hayatınızın yöneticisi olmaktır. Bir diğer seçenek de bayilik veren firmalar ile anlaşıp kurumsal bir yapıya dahil olmaktır. İş modelini belirleme aşaması da kendi içinde adım adım gerçekleştirilmelidir. Her iki iş modelinin avantajları ve dezavantajları bulunmalı, yatırım bütçesi kararlaştırılmalı, bayilik veren firmalar tarafından istenen bayilik şartları üzerinde kafa yorulmalıdır. Tercih doğru veriler doğrultusunda gerçekleştirildiğinde yüksek kar elde etmeniz işten bile olmayacaktır.

Temizlik Ürünleri Dükkanı Açmanın Avantajları Nelerdir?

Temizlik ürünleri dükkanı açmak; iş modeli ne olursa olsun, düşük yatırım sermayesi ile karlı iş fikirleri arasındaki yerini korur. Temizlik malzemeleri ve hatta temizlik makineleri çok pahalı değildir. Üstelik bazı iş modellerinde sipariş üzerine dahi yüksek fiyatlı malzemeler alınabildiği için ek bir yatırım bütçesi dahi gerekmez. Bu nedenle temizlik sektöründe faaliyet göstermenin düşük bütçeye sahip olan yatırımcılar için ideal tercih olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Temizlik ürünleri dükkanı açmanın bir diğer avantajı da satılan ürünlerin gereklilik olmasıdır. Ürün grubu bulaşık deterjanları, süpürgeler, makineler, çamaşır deterjanları, yağ çözücüler vb. olsa da her daim talep görür. Bir evin de okulun da işletmenin de kurumun da pislik içinde olması ve bu duruma göz yumulması mümkün değildir. Yalnızca sağlıklı bir ortam oluşturulması isteği dahi temizlik ürünleri dükkanı açan girişimcilerin karlılığını sürekli kılar.

Temizlik Ürünleri Dükkanı Açmak İçin Kaliteli Ürünler Bulunmalı

Temizlik malzemeleri aynı işleve sahip olarak lanse edilseler de aynı değillerdir. İçlerinde insan sağlığı için ciddi tehlike arz eden maddeler bulunan temizlik ürünleri girişimcilerin hem vicdanını hem de ticari prestijlerini tehlikeye sokabilir. Bu nedenle bayilik veren firmalar arasından seçim yaparken ya da ürün satın alınırken ürün özellikleri araştırılmalıdır. Sağlığa zararı dokunmayan ürünlerin satışının her zaman daha kolay olacağı, müşterilerde sadakat oluşturacağı ve girişimcilerin ticari başarılarını arttıracağı kesinlikle unutulmamalıdır. Hazır yeri gelmişken temizlik ürünleri bayilikleri seçerken firmaların vizyonlarının da incelenmesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Ürünlerini geliştirmek için sürekli AR-GE çalışmaları yapan firmalarla yola çıkan girişimcilerin müşterilerinin güvenini ve sadakatini kazanmada önemli bir güç kazanacağının unutulmaması gerekir.

Temizlik Ürünleri Bayilikleri Veren Firmalar

Temizlik ürünleri dükkanı açmak isteyenler için şimdiye dek dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar hakkında hatırlatıcı bilgiler aktardık. Şimdi ise temizlik ürünleri bayilikleri veren firmalar özelinde bilgi vereceğiz.

Sabuncuoğlu Kimya

Temizlik ve kozmetik ürünleri üreten Sabuncuoğlu Kimya, temizlik sektöründe bayilik veriyor. Yüksek performanslı ve çevre dostu ürünleri ile Türkiye pazarındaki bilinirliğini arttırmayı hedefleyen Sabuncuoğlu Kimya AR-GE odaklı bir politika benimsiyor. Temizlik ürünleri bayilik, endüstriyel temizlik ürünleri bayilik ve oto temizlik ürünleri bayilik süreçleri ile girişimcilere çoklu fırsat sunan marka kadın girişimcilere özel bir konsept de başlatıyor. Maxi 44 ürün grubunda kadınlara özel bayilik fırsatı ile dikkat çeken firmanın bayilik şartları ile ilgili firma yetkilileri ile iletişime geçilmesi gerekiyor.

Foks Temizlik Ürünleri

1998 yılında İzmir’de faaliyetlerine başlayan Foks Temizlik ürünleri çevre dostu ve özel bileşimlere sahip ürünleri ile temizlik sektöründe varlığını güçlendirmektedir. Temizlik ürünleri dükkanı açmak için bayilik iş modelini tercih eden girişimcilerle yola çıkan firmanın bayilik şartları firma yetkililerinden öğrenilebilir.

Sitrett MX

Minimum 50 bin, maksimum 500 bin TL bütçe ile alınabilecek bayilikler arasında yer alan Sitrett MX bayilik, dünyanın en güçlü temizlik ürünlerinden birinin sahibi olarak ön plana çıkıyor. Yaklaşık 7 yıllık bir çalışmanın ardından piyasaya sokulan ürün; yağları, lekeleri ve zorlu kirleri çıkarabiliyor. Çok sayıda etken madde içeren ve kalıntı bırakmayan Sitrett MX bayilik alanlar personel eğitimi, pazarlama eğitimi, proje eğitimi gibi desteklere kavuşuyor. 2019 yılında 50 yeni franchise açmak isteyen firma girişimcilere %25 ile %80 arasında değişen bir kar oranı sunuyor.

Hijyen Box

Evlerde, iş yerlerinde, kurumlarda kullanılan su sebilleri için temizleme ve dezenfekte seti üreten marka bayilik veren firmalar arasında konumlanıyor. Türkiye’de ve dünyada tek kabul edilen bu ürünü satmak isteyen girişimcilerle iş ortaklığı kurmak isteyen firmanın yatırım bütçesi 10 bin TL dolayında seyrediyor. Yatırımın geri dönüş sürecinin 1 ila 3 ay arasında olduğu belirtiliyor ve en az 7500 TL nakit sahibi olan girişimciler Hijyen Box bayileri arasında yer alabiliyor.

Sonuç olarak temizlik dükkanı açmak tüm iş fikirlerinde olduğu gibi sağlam bir araştırma ve bilgilenme süreci gerektiriyor. Rakip analizi yapıldığında, hedef kitlenin hassasiyetleri belirlendiğinde ve satışı yapılan ürünlerle ilgili tüm bilgilere sahip olunduğunda temizlik dükkanı açmanın karlılığı yaşanabiliyor.

SÜPER TEMİZLİK