Temizlik Ürünlerinin Son Kullanma Tarihleri

Süper temizlik.com.tr| Blog - Temizlik Ürünlerinin Son Kullanma Tarihleri

Temizlik Ürünlerinin Son Kullanma Tarihleri
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Temizlik Ürünlerinin Son Kullanma Tarihleri

 

NEDEN ?

Evinizde bulunan temizlik malzemeleri zamanla etkinliğini kaybeder. Burada güvenli ve temizlik malzemelerini etkin tutmak için kontrol etmelisiniz.

NASIL YAPILIR:

 1.  Temizlik ürünleri Birçok temizlik ürünleri şişesi üzerindeki kullanma tarihleri ​​yoktur, ancak zamanla etkinliğini kaybederler! Eğer lavabonun altında saklanıyorsa ve nadiren kullanılan temizlik malzemeleri varsa, bunların etkisi çoktan gitmiş olabilir. Uzmanlar temizlik malzemelerinin raf ömrü yönergelerini takip etmek gerektiğini özellikle vurgulamakta.
  • Sıvı dezenfektan: İki yıl
  • El bulaşık sabunu: 12-18 ay
  • Otomatik bulaşık deterjanı: Üç ay
  • Çamaşır deterjanı: 18 ay
  • Çok amaçlı temizleyiciler: İki yıl (onlar antibakteriyel maddeler içeriyorsa, sadece bir yıl)

 2.  Yangın söndürücüler Bu doğru yönde büyük bir adım evinizde birden fazla yangın söndürücü var, ama onlar etkisini kaybetmiş olabilir. İşe yaramazsa çokta önemli değil! Söndürme aletlerinin etiketine bir göz atın. -En az 5 yıllık en çok -15 yıl son kullanma tarihleri olabilir.

 3. Kabartma tozu. kutunuza son kullanma tarihi satın alma tarihinden itibaren üç yıl için iyi, ama kabartma tozu etkinliği o açtı an kaybetme başlayacak muhtemelen. Eğer emin olamıyorsanız son kullanma tarihinden, sirke birkaç yemek kaşığı ve bir çay kaşığı karıştırarak kabartma tozu etkinliğini test edin. Köpürme varsa, kabartma tozu hala temizleme gücü vardır.

 4. Duman dedektörleri yaklaşık on yıl için duman dedektörleri aktif olarak iyi çalışabilir. Eğer duman dedektörünün kaç yaşında olduğunu bilmiyorsanız duman dedektörü ön plaka altında bir üretim tarihi yer alacaktır. Bu tarihten on yıl ekleyin. On yaşında veya daha büyük ise, bu duman dedektörü duyarlı olmayacaktır. Aslında, on yaşında dedektörler yaklaşık yüzde 30 çalışmıyor! Dedektörleri yepyeni bile olsa, emin olun duman dedektörlerinin pillerini test edin her üç ayda!

SÜPER TEMİZLİK