Tuvalet Temizliğinin Püf Noktaları

Süper temizlik.com.tr| Blog - Tuvalet Temizliğinin Püf Noktaları

Tuvalet Temizliğinin Püf Noktaları
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Tuvalet Temizliğinin Püf Noktaları

Yaşam alanlarında detaylı, düzenli ve nitelikli temizliğin en önemli olduğu yerlerden biri tuvaletlerdir. Sağlığı tehdit eden mikroorganizmaların en çok bulunduğu ve en hızlı biçimde ürediği tuvaletlerin her daim hijyenik olması için gereken özeni göstermek önem taşır. Bu yazımızda tuvalet nasıl temizlenir ve tuvaleti temiz tutmanın yöntemleri ve faydaları nelerdir, sorularını yanıtlayacağız.

Temel Adımlar

  • Klozetinizin iç kenarlarına yoğun kıvamlı çamaşır suyu dökün
  • Lekeli alanları fırça ile ovun ve bir süre bekleyin
  • Sifonu çekerek durulayın
  • Tuvalet bloğu takarak uzun süreli hijyen sağlayın
Klozet temizliğinde son dokunuşu tuvalet bloğu ile yapmak uzun süreli hijyen ve beyazlık sağlar. Domestos’un temizleyici mavi su teknolojisityle geliştirdiği 5’li Güç, kireç oluşumunu önlerken uzun süre ferahlık hissi veriyor.

Tuvalet Nasıl Temizlenir?

Alaturka ya da alafranga olması fark etmeksizin pırıl pırıl ve hijyenik tuvaletler için birtakım yardımcı araçlara gereksinim vardır. Sirke ile tuvalet temizliği gibi doğal yöntemleri ya da kireç çözücü veya çamaşır suyu gibi güçlü ve etkili dezenfektanları tercih edebilirsiniz.

  • Tuvalet temizliğinde kullanılacak ana temizlik malzemesini tuvaletin iç bölümüne, kenarlarına ve girintilerine temas edecek biçimde dökün.
  • Lekelerin yoğun olduğu alanları fırça ile ovun.
  • Dezenfektanın etkisini göstermesi için birkaç dakika bekleyin.
  • Tuvaletin içini bir kere daha fırçalayın ve ardından sifonu çekerek durulayın.
  • Son dokunuşu temizleyici mavi su teknolojisi sayesinde tuvaletlerinizde uzun süre hijyen, ferahlık ve beyazlık sağlayan Domestos 5’li Güç Aktif Mavi Su ile yapın.

Tuvaletlerde hijyenin sağlanması için düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Doğru tuvalet temizliği ve bakımı bu alanların hijyenik olmasını sağlar.

Tuvalet Bloğu ile Hijyeni Sürekli Hale Getirin

Her gün düzenli tuvalet temizliği yapmak mümkün olmayabilir. İşte bu noktada klozetlerinizde kirecin önlenmesi, hijyen, uzun süren beyazlık ve ferahlık sağlanması için Domestos 5’li Güç Aktif Mavi Su gibi özel olarak geliştirilmiş tuvalet bloklarından yardım alabilirsiniz. Domestos 5’li güç aktif mavi su, aktif mavi su teknolojisi ile her sifonda yoğun temizlik ve uzun süren ferahlık sağlar. İki sifon arasında bile tuvaletinizi temiz tutmaya yardımcı olur.

Mikropları Uzaklaştırın

Alaturka ve klozet temizliği son derece önemli olmakla birlikte, tuvalet temizliği yalnızca buraları kapsamaz. Lavabo, zemin ve banyo mobilyalarının da düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Klozet, lavabo ve fayans temizliği için Domestos gibi yoğun kıvamlı çamaşır sularından faydalanabilirsiniz.

Tuvalet temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da çöp kovalarının temizliği ile ilgilidir. Uzun süre bekleyen çöpler içerideki nemden ötürü mikrop oluşumunu hızlandırır ve sağlığı tehdit eder. Tuvaletlerinizin hem kendiniz, hem de sevdikleriniz için hijyenik olmasını istiyorsanız yukarıda saydığımız detayların tümüne dikkat etmeniz gerekir.

SÜPER TEMİZLİK