Yaz için adım adım ev detoksu

Süper temizlik.com.tr| Blog - Yaz için adım adım ev detoksu

Yaz için adım adım ev detoksu
Ücretsiz İlan Sitesi

Sahibinebak.com
Sahibinebak.com

Yaz için adım adım ev detoksu

Yaz ayları, ev detoksu ile evinizi tazelemenin ve yenilemenin tam zamanı. Araştırmalar ortalama bir evde yaklaşık olarak 1000 kimyasal bulunduğunu gösteriyor. Bu kimyasallar, ufak miktarlarda olduğu sürece sağlığımıza zarar vermiyor. Ancak büyük dozlarda olduklarında, sağlık açısından tehlikeli bir durum oluşturmaya başlıyor.

İşte, adım adım yaz için ev detoksu:

Yaz geldi! Pencereleriniz açık kalsın, temiz hava içeri girsin. Ev detoksunda birinci kural mümkün olduğunca evinizi havalandırmak. Ayrıca evinizin içerisinde çeşitli bitkiler yetiştirmek, havanın doğal yollarla detoksi edilmesine yardımcı olur.

Oda spreyleri yerine su dolu kaselere taze, mevsimsel çiçekler koyarak odanızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Ayakkabılarınızı mutlaka evinizin dışında bırakın. Ne kadar temizlik yaparsanız yapın; ayakkabılarınızla eve girdiğinizde bakterileri, mikropları evinize getirmiş olursunuz.

Lekeleri ve kirleri gözünüzde büyütmeyin. Küvet ve lavabodaki kirlerden kurtulmak için katkısız sabun kullanın. Katkısız sabun, küvetinizdeki çeşitli zarar veren materyallerin çözülmesini sağlar.

Haftada en az iki kere tüm yüzeyleri silin ve sık sık zemini temizleyin. Zemin temizliğinde sıcak suyun içine bir miktar sirke koyun ve kokusunu sevdiğiniz esansiyel bir yağ ekleyin. Bu karışımı parkelerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Plastik kullanımını minimuma indirin. Plastik yerine cam ürünler tercih edin.

Küften kurtulun. Küfün oluşması için nem gerekir. Musluklar ve duş başlıklarını sık sık temizleyin.

Derinlemesine ocak temizliği yapın. Ocağınıza bir miktar su ve karbonat karışımı dökün ve 12 saat boyunca bekletin. Ardından ıslak bir havluyla ocağı silin.

Evinizi karbonmonoksit sızıntıları için kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin.

SÜPER TEMİZLİK